4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc daudzstāvu namu kāpņu telpās uzradušās jaunas numurzīmes?

VUGD atgādina: Daudzdzīvokļu mājās stāvu numerācijas plāksnes ir obligātas

Daudzdzīvokļu mājās stāvu numerācijas plāksnes ir obligātas jau vairākus gadus, bet tās ir atrodamas reti kurās kāpņu telpās. Nav noteikts konkrēts veids, kā šai plāksnei jāizskatās, un glābēji aicina namu apsaimniekotājus, rūpējoties par drošību, šīs zīmes izvietot.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola LTV raidījumam “4. studija” stāstīja, ka 2016. gadā stājās spēkā pašreizējā ugunsdrošības noteikumu redakcija, kas paredz, ka objektos, kas ir augstāki par diviem stāviem, ir jāizvieto stāvu numerācija.

“Protams, tas neattiecas uz privātmājām, kas var būt vairākos stāvos, bet tas attiecas tieši uz daudzdzīvokļu namiem, lai attiecīgi, ja telpā ir radies sadūmojums gan ugunsdzēsējiem, gan arī cilvēkiem, kas evakuējas, būtu vieglāk un skaidrāk saprotams, kurā stāvā viņš atrodas un cik tāls ceļš ir līdz evakuācijai,” skaidroja Vītola.

Šādas stāvu numerācijas zīmes atrodamas vien retajā kāpņu telpā, kaut noteikumi paredz, ka tām bija jābūt izvietotām jau pirms četriem gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apgalvo, ka veic daudzdzīvokļu namu kāpņu telpu apsekošanu un, konstatējot pārkāpumus, informē par to apsaimniekotāju.

“Mūsu mērķis ir panākt, ka šī ugunsdrošības prasība tiek ieviesta, tātad - lai vide būtu droša. Tad, ja otrajā reizē mēs nākam, un nav izvietotas šīs zīmes vai nav kāda cita nepilnība novērsta, tad tiek domāts par sodiem,” norādīja Vītola.

Ja apsaimniekošanas līgumā ir paredzēts, ka apsaimniekotājam ir jārūpējas par ugunsdrošību koplietošanas telpās, iedzīvotāji var vērsties pie viņa ar konkrētu prasību - mēs arī gribētu redzēt savā mājā izvietotu šo stāvu numerāciju, skaidroja VUGD pārstāve.  

Taču, ja apsaimniekotājam šāda deleģējuma nav, tad pašiem dzīvokļu īpašniekiem ir pienākums vienoties un izvietot stāvu numerācijas zīmes.

Šīm stāvu numerācijas zīmēm nav noteikts precīzs izmērs, krāsa, dizains un novietojums.

“Ugunsdrošības noteikumi neparedz noteiktu veidu, kādā veidā ir jāizskatās šīm numurzīmēm, līdz ar to ir brīva interpretācijas iespēja, galvenais, lai numuri ir viegli saskatāmi, pietiekami lieli,” atzina Vītola.

Labākais variants - ja šīs zīmes būtu arī luminiscējošas un izvietotas pēc iespējas zemāk, kur neveidojas tik biezs sadūmojums.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti