Pēcpusdiena

Atbildīgā komisija Saeimā sāk skatīt pašvaldību reformas likumprojektu pirms 2.lasījuma

Pēcpusdiena

Rektoru padome iebilst pret IZM ieceri par augstskolu iekšējās pārvaldības maiņu

Savāc 10 000 parakstu pret koku izciršanu bijušā velotreka "Marss" teritorijā

VNĪ pagaidām neapbūvēs bijušo velotreku «Marss»; gaidīs politiķu lēmumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Reaģējot uz vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju parakstiem pret koku izciršanu un biroja ēkas būvniecību Rīgā, bijušā velotreka „Marss” vietā, zemes īpašnieks – „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) – apņēmies pagaidām šajā teritorijā kokus necirst un būvniecību neveikt.

Rīgas būvvalde pērn izsniegusi koku ciršanas atļauju 44 kokiem saistībā ar VNĪ plāniem tur celt biroju ēku, bet vietējie iedzīvotāji vēlas tur redzēt parku. „Valsts nekustamo īpašumu” Komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” solīja, ka

VNĪ respektēs lielo iedzīvotāju aktivitāti, taču gala lēmums, visticamāk, būs politiķu ziņā.

VNĪ Komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Sarunas iznākums ir tāds, ka, protams, šie daudzie tūkstoši parakstu tiks attiecīgi virzīti [tālāk]. No savas puses varam teikt, ka respektēsim aktīvistu izvēlēto tiesisko ceļu un rīkosimies atbilstoši lēmumiem, ja tādi tiks pieņemti. (..) Cik saprotu, šis lēmums tiks virzīts caur Saeimu, un tiks iets šis tiesiskais ceļš. Jo kapitāldaļu turētājs, visticamāk, nevar šādu lēmumu pieņemt. Arī viņš darbojas likuma ietvaros, un dotais ietvars VNĪ kā kapitālsabiedrībai neļauj iekārtot parkus,” sacīja Plūmiņa.

„Tikšanās, manuprāt, bija produktīva,” atzina viens no parakstu vākšanas iniciatoriem, VEF apkaimes biedrības vadītājs Viesturs Celmiņš.

Viņš īpaši izcēla mutiski panākto vienošanos par pagaidu moratoriju koku ciršanai šajā teritorijā un VNĪ gatavību apsvērt iespējamu zemes īpašuma maiņu ar Rīgas domi. 

„Ja Saeima un FM lems, ka tur jābūt parkam, (..) nākamais solis ir doties pie Rīgas domes, vai viņi būtu gatavi šo teritoriju iemainīt [pret kādu citu],” norādīja Celmiņš.

Tikmēr Finanšu ministrijas (FM) runasvīrs Aleksis Jarockis norādīja, ka lēmumu par plānoto biroju ēku būvniecību bijušā velotreka "Marss" vietā Brīvības gatvē 207  ir pieņēmusi vēl iepriekšējā valdība. Tāpēc ''Valsts nekustamajiem īpašumiem'' Ministru kabineta lēmums ir saistošs, bet jautājumu izskatīšanai Mīnistru kabinetā nav virzījusi FM. Tāpat FM kā VNĪ kapitāldaļu turētāja nevarot lemt par turpmāko rīcību ar biroju ēkas būvniecību vai tā apturēšanu, Latvijas Radio skaidroja ministrijas runasvīrs Aleksis Jarockis.

Vienlaikus FM respektē biedrības un inovāciju kustības "Vefresh" iniciatīvas par iespējamiem priekšlikumiem par turpmāko rīcību ar bijušā velotreka "Marss" teritoriju, kā arī ņems vērā visus turpmākos MK un Saeimas lēmumus, kas attiecas uz šo jautājumu, norādīja Jarockis.

KONTEKSTS:

Brīvības iela Rīgā, pie VEF Kultūras pils ir plata, trokšņaina un bez vērā ņemamas zaļās zonas daudzu kvartālu garumā. Apkārtnes iedzīvotāji un te strādājošie šādu zaļo zonu labprāt redzētu bijušā velotreka "Marss" teritorijā, kur aug daudzi simtgadīgi koki. Taču šis valstij piederošais zaļais stūrītis jau gadiem paslēpts aiz augsta žoga. "Valsts nekustamie īpašumi" te grib būvēt biroju ēku.

Apkaimes aktīvisti jau pāris gadu neveiksmīgi centušies pārliecināt valsts īpašumu attīstītāju, ka šajā vietā vajag parku, nevis vēl vienu biroju ēku. Rīgas būvvaldes šovasar izsniegtā ciršanas atļauja 44 kokiem likusi sākt publisku kampaņu un parakstu vākšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti