VM: Iespējams, daļa Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būs jāceļ no jauna

Paula Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā pārkāpumi konstatēti sešas reizes. Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa intervijā Latvijas Radio pieļāva, ka daļa ēkas, iespējams, būt jāceļ no jauna. Ministrija šobrīd gaida ekspertu atzinumu.

Līdz šim neatkarīgi eksperti konstatēja slimnīcas korpusa būvniecībā novirzes, kuras nedrīkst pieļaut attiecībā uz nesošajām konstrukcijām un kas var apdraudēt ēkas drošību, skaidroja ministrijas pārstāve.

Kopumā korpusa būvdarbi uz laiku apturēti jau sesto reizi, atklāja Veselības ministrijas valsts sekretāre.

„Pieļauju, ka daļu darbu varēs pielabot un līdz ar to nebūs jānojauc. Bet iespējams, ka daļa būs jādemontē un jāceļ no jauna. Tāpēc mēs gaidām Būvinženieru savienības minētā pārstāvja ekspertīzi, kas paredzēts līgumā starp pasūtītāju un būvnieku,” sacīja Zvidriņa.

Ministrijas valsts sekretāre norādīja, ka Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss ir Eiropas Savienības finansētais projekts. „Mēs termiņos iekļauties vairs nevaram, lai apgūtu tos resursus, kas pienāktos no Eiropas Savienības budžeta,” sacīja Zvidriņa. Šo jautājumu trešdien plānots pārrunāt ar Finanšu ministriju.

Pirmās kārtas projekts kopumā plānots par apmēram 40 miljoniem eiro. Savukārt otrās kārtas celtniecība ieplānota jau nākamajā fondu plānošanas periodā, un ar Finanšu ministriju tiek runāts par atļauju ātrāk sākt šo līdzekļu apgūšanu. „Finansējums mums ir iezīmēts, mums ir jābūt atļaujai sākt darbus ātrāk un sākt jau valdībā virzīt dokumentus par šī projekta realizāciju,” sacīja Zvidriņa.

Ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvalde februārī apturējusi Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības darbus. Slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecības darbi uz laiku bija pārtraukti arī pagājuša gada novembrī, jo objektā nebija nodrošināts atbildīgais būvdarbu vadītājs. Projektu īsteno būvkompānija "SBRE”.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 74 890 870 eiro, no kura 24 076 323 eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Būvniecībai slimnīca izmanto arī valsts galvoto aizdevumu, un, sākot no 2012.gada, kredīta atmaksai no slimnīcas budžeta tiek izlietoti aptuveni 3 200 000 eiro gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti