VK: VARAM iegādājies nesamērīgi dārgus telefonus un datorus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iegādājusies nesamērīgi dārgus mobilos tālruņus un portatīvos datorus ministrijas vadībai – tā revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK). Turklāt daļa esot nopirkta, neveicot iepirkuma procedūru. Savukārt ministrija apgalvo, ka iegādāties mazcenas komplektus no mobilo sakaru operatora bijis ekonomiski izdevīgāk.

Aizpagājušā gada nogalē un pērn ministrijas vadībai – ministram Edmundam Sprūdžam (RP), viņa birojam un valsts sekretāra vietniekiem – VARAM nopirkusi „Apple” tehniku. Kopā par gandrīz 21 000 latu nopirkti četrpadsmit „MacBook Air” portatīvie datori un astoņpadsmit „iPhone 4S” mobilie tālruņi. 

Valsts kontrole uzskata, ka iztērētā nauda nav samērīga ar iekārtu iegādes mērķi, jo citiem ministrijas darbiniekiem tādu pašu pienākumu veikšanai nopirkti lētāki tālruņi. Turklāt septiņi datori pirkti bez iepirkuma procedūras, kas radīja budžeta līdzekļu neefektīvas izmantošanas risku. Tāpat VK nav pārliecības, ka ministrijas vadībai bija nepieciešamas iekārtas tieši ar šādu tehnisko specifikāciju.

VARAM Administrācijas vadītājs Gundars Kauliņš uzsver, ka iepirkuma procedūra ir ievērota, jo līgums ar „Latvijas Mobilo Telefonu” paredz, ka tā ietvaros tiek piegādāti gan sakari, gan tehnika. „Mums ir iepirkuma procedūrā ar LMT noslēgts līgums, kura ietvaros viņi piegādā gan sakarus un tehniku. Mums bija gan tiesības, gan iespējas šo tehniku no LMT iegādāties, ko viņi piedāvā sava mazcenas komplekta ietvaros,” norāda Kauliņš.

Viņš arī uzsvēra, ka ministrijā cenšas pirkt viena veida produktus, jo tad ir vieglāk tos uzturēt. „Es arī pats personīgi nesaprotu VK pozīciju šajā jautājumā. Es saprastu, ja būtu apšaubīts, kā mēs šīs iekārtas iegūstam, bet, kā es saprotu, tas, kas ir apšaubīts šajā gadījumā, ir ražotājs, jo mēs esam iegādājušies „Apple” produktus,” pauda Kauliņš. Tādā gadījumā, ministrijai ir jāiegādājas citas kompānijas ražojuma produkti, sacīja VARAM pārstāvis.

Valsts kontrole ieteikusi ministrijai turpmāk izveidot iekšējās kontroles sistēmu, nosakot prasību pamatot iegādājamo mobilo tālruņu un portatīvo datoru tehniskās specifikācijas ar noteiktiem darba pienākumiem, kā arī noteikt iekārtu vērtības griestus. Kauliņš tās sauc par birokrātiskām procedūrām, tomēr sola, ka ministrija tās ieviesīs, un tas jau ir saskaņots ar Valsts kontroli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt