Vismaz divus mēnešus mikroautobusos Rīgā būs īpašas biļetes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jau no 1.janvāra brauciens Rīgas pilsētas mikroautobusos maksās vienu eiro, ja biļete tiek pirkta pie šofera un 70 centus, ja biļete tiek iegādāta iepriekš, izmantojot e-talonu vai Rīdzinieka karti. Tādu lēmumu nesen pieņēma Rīgas domes (RD) Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem kioskos vai biļešu automātos turpmāk būs jāpērk īpašās mikroautobusu biļetes.

Līdz šim, ja jums ir e-talons ar, piemēram, pieciem, 10 vai 20 braucieniem, tad jūs to varējāt izmantot gan Rīgas autobusos, tramvajos un trolejbusos, gan arī mikroautobusos. No 1.janvāra viss mainīsies. Vismaz uz diviem mēnešiem - mikroautobusiem būs nepieciešamas īpašas biļetes. Kioskos šīs biļetes maksās 70 eiro centus, bet pie šofera - vienu eiro, saka „Rīgas satiksmes" preses sekretārs Viktors Zaķis.

„Ir principā jauna mikroautobusa biļete un, ja cilvēks kaut kādā brīdī grib braukt ar mikroautobusu, tad viņam būtu laicīgi jāsagatavojas un savā e-talonā vai Rīdzinieka kartē jāielādē mikroautobusa biļete," skaidro Zaķis.

Lēmumu par jauno tarifu un norēķinu kārtību pieņēma RD Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija. To vada domes deputāts no "Saskaņas centra" Vadims Faļkovs. No viņa sacītā var saprast, ka uzņēmums „Rīgas mikroautobusu satiksme", kas nodrošina šo transporta veidu, nav vēlējies samazināt savu pakalpojuma cenu līdz 60 centiem, kā tas vismaz divus mēnešus būs pārejā Rīgas sabiedriskajā transportā.

"„Rīgas mikroautobusu satiksme" ir privāts uzņēmums. Viņi brauc par to cenu, par kuru viņi brauc. Neviens nevar viņiem uzlikt par pienākumu uzlikt kādu citu cenu - samazināt vai palielināt. Viņi paši izvēlas. Vienīgā piebilde, ka konkursā, kurā viņi startēja, viņi piedāvāja cenu 50 santīmi. Tas ir attiecīgi 71 cents par vienu braucienu. Tagad viņi piedāvā 70 centus. Līdz ar to viņi par vienu centu samazina brauciena maksu," norāda Faļkovs.

Faļkovs cer, ka cenas starpība mudinās iedzīvotājus mikroautobusos vairāk izmantot e-talonus. Latvijas Radio gan vairākkārt ir nācies novērot, ka mikroautobusu šoferi atsakās pieņemt e-talonus, aizbildinoties, ka automāts nedarbojas. Komentējot šo novērojumu, Rīgas domnieks Faļkovs sacīja, ka turpmāk varētu pieaugt arī sūdzību skaits, jo pasažieri, visticamāk, negribēs maksāt par 30 centiem dārgāk.

„Tur bija neliela starpība, tādēļ cilvēki sūdzējās visai maz. Diemžēl bija arī tā, ka cilvēki teica: „mēs braucām tādā un tādā maršrutā". Bet pa vienu un to pašu maršrutu brauc daži mikroautobusi, un uzzināt, kurā tieši, bija pārāk grūti. Bet, ja pasažieri arī paziņos valsts numuru, tad to mašīnu atrast būs daudz vieglāk un to vadītāju arī, un uzzināt, kas tur bija un kas tur nebija," uzskata Faļkovs.

Jāpiebilst, ka mikroautobusu biļetes būs iespējams izmantot arī pārējā sabiedriskajā transportā. Tomēr 10 centu starpību starp mikroautobusa un, piemēram, tramvaja biļeti neviens pasažieriem nekompensēs. Iepriekš pērkot vairumā mikroautobusu biļetes, tāpat kā līdz šim, būs lētākas par 70 centiem. Un uz viena e-talona var tikt ielādētas gan mikroautobusu, gan pārējā sabiedriskā transporta biļetes un sistēma automātiski izvēlēsies vajadzīgo biļeti.

Jaunā kārtība būs spēkā līdz 1.martam. Kas notiks pēc tam, neviens pašlaik pateikt nevar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti