Dienas ziņas

Augustā Baltijas jūra ir visnegantākā

Dienas ziņas

Iepirkumu pārbaudē atklāj lielu cenu pieaugumu

Vietējie iebilst pret plānoto stāvlaukumu Nidā

Vietējie iebilst pret plānoto stāvlaukumu Rucavas novada Nidā 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kurzemes galējos dienvidrietumos pie Baltijas jūras atrodas nelielais Nidas ciems ar unikālām neskartās dabas vērtībām. Vasarās pludmale un senais zvejniekciems ir iecienīta atpūtas vieta, taču bez atbilstīgas infrastruktūras. Šovasar Rucavas novada dome sagatavojusi projekta pieteikumu par stāvlaukuma izbūvi, lai pretendētu uz Eiropas fondu finansējumu, taču vietējie iedzīvotāji pauž sašutumu par pašvaldības ieceri. 

Siltajā un saulainajā laikā Nidā, tāpat kā citviet piekrastē, iebraucēju netrūkst. Pārsvarā tie ir lietuvieši, kuri savus braucamos atstāj ceļmalās vai arī kāpās. Naudas sods par pārkāpumu, ko var uzlikt pašvaldības policija, sākot no 30 eiro.

"Tas, ka stāvlaukumu ir par maz, kur būtu iespēja tiem lietuviešiem likt mašīnas, tas ir skaidrs. Tāpēc, ja cilvēki atnāk, es atvainojos un saku, ka par maz stāvlaukumu, bet diemžēl, jūs esat pārkāpis un saņemsiet kaut vai minimālo sodu," stāstīja Rucavas novada pašvaldības policijas priekšnieks Artūrs Laugalis.

Lai mazinātu automašīnu haotisko kustību pa piekrastes ciemu, Rucavas novada pašvaldība uz sev piederošā zemes īpašuma ar Eiropa Savienības fondu finansējumu plāno izbūvēt 2000 kvadrātmetru plašu stāvlaukumu, kas bez maksas būtu pieejams ikvienam.

Taču vietējie iedzīvotāji ir satraukušies, ka tajā netiek plānotas ne tualetes, ne arī vieta atkritumu konteineriem.

"Rakstījām vēstuli Rucavas novada domei, viņi neko konkrēti neatbildēja, kur pārvietosies cilvēki, kur būs tualete un kur būs atkritumu tvertnes," norādīja Nidas ciema iedzīvotājs Antanas Veselka.

Rita no Kauņas nu jau vairāk nekā 30 vasaras pavada Nidā un uzskata sevi par vietējo. Viņasprāt, stāvlaukuma izbūve negatīvi ietekmēs apkārtējo vidi, jo palielināsies iebraucēju plūsma. Jau tagad pēc brīvdienām kopā ar kaimiņiem viņa dodoties savākt atpūtnieku atstātos gružus pludmalē un kāpās.

"Mēs jau tagad redzam, kas notiek, kad mašīnas atbrauc vienu vai divas dienas.

Ja būs stāvlaukums, būs haoss, vairs nebūs mūsu spēkos kaut ko darīt, un šis unikālais dabas stūrītis vairs nebūs tāds, kāds tas ir šobrīd," uzsvēra Rita.

"Es neesmu dzirdējis, ka kāda valsts, kas nodarbojas ar tūrismu, izbūvē bezmaksas stāvlaukumu, lai šeit atvestu atkritumus, nedodot nekādu pienesumu šajā ciemā, ne Rucavas pagastā. Tad varbūt bija vērts padomāt un uztaisīt veloceliņu, ja tik ļoti grib apgūt Eiropas naudas vai arī kādu bērnu laukumu. Mums ciemā vasarās ir ļoti daudz bērnu," komentēja uzņēmējs, Nidas ciema iedzīvotājs Māris Stankevičs.

Novada domes izpilddirektors uzvēra, ka problēma ir - cilvēkiem vispār nav, kur atstāt automašīnas.

"Protams, tās problēmas ir. Tur, kur vēsturiski nav bijusi šāda veida infrastruktūra, iedzīvotāji, protams, būs pretī.

Bet jāsaprot arī tas, ka lielākā daļa sabiedrības, kurai, aizbraucot uz Nidu, nav vispār kur apstāties," atbildēja Rucavas novada domes izpilddirektors Edgars Bertrams.  

Pašlaik Rucavas pašvaldības projekts tiek vērtēts Lauku atbalsta dienestā. Pozitīva lēmuma gadījumā tā īstenošanai no Eiropas fondiem plānots iegūt 44 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti