Dienas ziņas

Sākas jauno velosipēdistu sacensību reģionālie posmi

Dienas ziņas

Krusta ceļs Rīgā pulcē simtiem cilvēku

Viesītē vistas dēj dažādu krāsu olas

Viesītē vistas dēj dažādu krāsu olas

Gatavojoties Lieldienām, ikvienā sētā tiks krāsotas olas un ievērotas arī citas senču tradīcijas. Bet ir olas, kurām sīpolu mizas vai otas pieskāriens nebūtu pat vajadzīgs. Viesītes pusē saimniecībā audzētās vistas jau izdēj dažādu krāsu olas. Vilciņos ar putnkopību nodarbojas jau trešo gadu, papildinot vistu pulku ar jaunām vistu šķirnēm. 

“Vilciņu” saimniece Zane nopietni pievērsusies jaunu cālīšu audzēšanai, jo pašu cāļi ir labāki arī pārdošanai. Jau šajās Lieldienās  saimniece dosies uz vietējo Viesītes tirgu, lai pārdotu dažādu  škirņu cāļus.

„Cālītis, tas ir no ‘Aralkan’ šķirnes- tad būs zaļas oliņas, ja būs vistiņa, ja gailis, tad būs briesmīgi kareivīgs. Jā,  izskatās, ka gailītis, vistiņas ir drusku gaišāka,” cālēns izrāda Zane Zupa.

Ar putnkopību nodarbojas visa ģimene. Sākumā bijušas tikai dažas brūnās vistas, taču šobrīd vistu saime ir ap piecdesmit dažādu šķirņu un krāsu gammā. Kā smej saimniece, vistkopībā pieredze nāk ar gadiem, jo jāapgūst putnu slimības, jāprot pasargāt no zvēriem. Vistas ir draudzīgas, pie cilvēkiem pieradušas.

Ik dienu vistas izdēj ap 40 olām, kuras tiek liktas inkubatorā. Pircēju ir daudz, vistiņas pat neuzspējot dot tik daudz, cik vēlas pasūtītāji. Arī gatavojoties Lieldienām, saimnieces čakli darbojas. Šogad viņas izmēģinās olas krāsot mellenēs, jo tad tās sanākot koši zilas.

„Šī būs tā pērļu vistu oliņa,  tā ir maziņāka krietni,  bet tas ir labi Lieldienām. Tā ir zosu ola, ar to arī varētu labi iet olu kaujās, viņām arī labi spēcīga čaumala. Tad te ir tās ‘araukānu’ vistu oliņas, re,  dažādos toņos - zaļganas zilganas, tumšākas un zaļākas, tās pat nevajagot krāsot!” izrāda Zane.

Drīzumā Viesītes Vilciņu saimniecību papildinās vēl jaunas vistu šķirnes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti