Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Telefonintervija ar Aigaru Freimani

Dienas ziņas

Liepājā mediķu joprojām trūkst

66 novados visi pakalpojumi vienuviet

Vienotie valsts un pašvaldības klientu centri būs jau 66 novados

Iesniegt deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestam vai iesniegumu Sociālās apdrošināšanas aģentūrai, kā arī saņemt konsultācijas par pakalpojumiem e-vidē jau līdz šā gada beigām sešdesmit sešu novadu iedzīvotāji varēs sava novada vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā. 

Pirmais šāds centrs atvērts Aucē. Valsts finansējums vienotajiem centriem gan paredzēts tikai līdz 2017. gadam.  

 Dažādu valsts iestāžu filiāles reģionos aizvien biežāk tiek slēgtas, turklāt tās  lielākoties atrodas kādreizējos rajona centros un pārējo novadu iedzīvotājiem nav ērti sasniedzamas. Bet Auces novada iedzīvotāji  daudzus jautājumus var nokārtot savā novadā - vienotajā valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrā, un ar to ir ļoti apmierināti.

Novada iedzīvotāja Lūcija  Bēnes atzīst, ka braukšana uz Dobeli lietu kārtošanai gan aizņemtu pusi dienas.

Auces Apkalpošanas centra darbiniece Dace Stauģe stāsta, ka “vispopulārākie, kā  jau tas bija sagaidāms, bija valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumi, tie arī skaitliski ir vislielākie, ko valsts atļāvusi mums šeit pieņemt”.

Turklāt centrā pieejami arī valsts ieņēmuma dienesta pakalpojumi, un  konsultācijas par septiņu dažādu iestāžu e-pakalpojumiem.

Vienotais centrs Aucē atvērts jau kopš 2013. gada. Sākotnēji tas bijis pilotprojekts, bet, kad tas beidzies, ar valsts iestādēm tika slēgti divpusēji līgumi. Tagad tas kļuvis par pirmo  no 66 šogad atvērt paredzētajiem pastāvīgajiem centriem.  Šogad to apmeklējuši jau vairāk nekā 1000 iedzīvotāju.

 Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis (ZZS) skaidroja, ka “tieši tāpēc mēs uz sava rēķina šo gadu gājām uz priekšu, un izrādījās, ka valsts tomēr nāk pretī un mēs jau varam ar valsts atbalstu šo pakalpojumu sniegt”.

Valsts finansējums trīs miljonu eiro apmērā jaunajiem centriem gan piešķirts tikai  trim gadiem.

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) stāstīja, ka “nākamais solis mums ir pilnīgi skaidrs - mēs pārejam uz pilnīgu e-pārvaldi”.

“Bet nu šajā pārejas posmā, kamēr ne visur tas ir pieejams un ne visi prot, mums jāatrod iespēja, kā iedzīvotāju sadarbību ar valsti nodrošināt,” sacīja ministrs.

 Pavisam Latvijā plānots izveidot 80 Vienotos valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt