«Vienotība» turpinās tiesāties par valsts budžeta finansējumu

Administratīvā rajona tiesa nesen noraidīja politiskās partijas "Vienotība" pieteikumu, kurā tā apstrīdēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka 2016.gada novembrī pieņemto lēmumu par valsts budžeta finansējuma atņemšanu. Pēc iepazīšanās ar partijai nelabvēlīgo Administratīvās rajona tiesas spriedumu valdošajā koalīcijā ietilpstošā "Vienotība" nolēmusi to pārsūdzēt.

«Vienotība» turpinās tiesāties par valsts budžeta finansējumuMadara Fridrihsone
  "Protams, ka "Vienotība" to pārsūdzēs," pēc iepazīšanās ar pirms divām nedēļām pieņemto partijai nelabvēlīgo Administratīvās rajona tiesas spriedumu saka "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

   

  "Vienotības" tiesāšanās par KNAB priekšnieka lēmumu liegt partijai valsts budžeta finansējumu ilgst jau vairākus gadus. Valsts budžeta finansējums – aptuveni 140 000 eiro gadā – partijai tika atņemts saistībā ar 2014.gadā notikušo Saeimas vēlēšanu priekšvēlēšanu kampaņas gaitā notikušajiem pārkāpumiem. Proti, pieskaitot partijas deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem summas, kuras, popularizējot vairākus "Vienotības" sarakstā ieļautus kandidātus, bija iztērējušas trešās personas, "Vienotība" par 43 000 eiro pārsniedza aģitācijas izdevumu limitu. Divi no šiem kandidātiem – Viktors Valainis un Jānis Upenieks – arvien ir Saeimas deputāti. Valainis no "Vienotības" ir izstājies, bet Upenieks ir partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs.

  "Vienotība" pārkāpumu nenoliedz, taču arvien uzskata, ka valsts budžeta finansējuma atņemšana ir nesamērīgi bargs sods.

  "Mūsu juristi saka, ka mums ir jācīnās ar taisnību līdz galam. Mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka taisnība ir mūsu pusē. Mēs atzīstam, ka šie divi cilvēki no 116 ir pārkāpuši likumu, mums nezinot. Partijai nezinot, mums pārējiem nezinot. Mēs esam samaksājuši sodu, atzinuši, ka šie divi cilvēki ir kļūdījušies. Vai sods, sodot visus pārējos, ir samērīgs? Mēs sakām, ka nav," norāda "Vienotības" ģenerālsekretārs.

  "Vienotības" ģenerālsekretārs uzskata, ka tiesa nav pietiekami rūpīgi izvērtējusi visus lietas apstākļus, tostarp to, ka spēkā esošajā likumā arvien esot "robi", kas liedzot politiskajām partijām pilnvērtīgi apzināt trešo personu tēriņus partijas vai atsevišķu tās virzīto kandidātu labā. KNAB neko neesot darījis, lai šos "robus" novērstu, saka Kampars:

  "Mēs vēlamies šo problēmu sistēmiski risināt. Proti, kā ar šādiem atsevišķiem indivīdiem visās partijās cīnīties? Šobrīd partija ir absolūti beztiesīga. Šobrīd šie cilvēki, kas ir ieguvuši mandātus, ir parlamentā, viņus nevar atcelt, viņiem nevar piemērot sodu, no viņiem nevar piedzīt zaudējumus. Tiesa spītīgi atsakās to komentēt. Vēl ir tāda nianse, ka šie darījumi ir notikuši, bet mums nav nekādas informācijas par šiem darījumiem un iespējas sniegt deklarācijā papildinājumu par šiem darījumiem."

  Pēc valsts budžeta finansējuma zaudēšanas "Vienotība" ir nonākusi finansiālās grūtībās – partijai arvien ir lieli parādi, tostarp nodokļu parādi. Šā gada sākumā tai tos bija izdevies nomaksāt, taču, saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem, aprīlī partijai atkal ir izveidojies teju 2800 eiro liels nodokļu parāds.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti