Vides dienests pārņem Inčukalna gudrona dīķus

Valsts vides dienests (VVD) trešdien sācis pārņemt Inčukalna sērskābā gudrona dīķus, kuru sanāciju līdz šim veica uzņēmums SIA “Skonto būve”.

Kā aģentūrai LETA teikusi VVD pārstāve Baiba Rosicka, trešdien tiek veikta objekta inventarizācija, lai noskaidrotu, kāda un kam piederoša tehnika tajā atrodas, kā arī lai piefiksētu paveikto darbu apjomu un pašreizējo situāciju objektā. Pēcpusdienā arī nomainīta objekta apsardze.

Pēc tam tiks skaidrots precīzs paveikto darbu apjoms, lai varētu veikt aprēķinu par summu, kas jāsamaksā uzņēmējam par paveikto darbu. Tas būšot zināms aptuveni mēneša laikā. Līdzko būs noteikts atlikušo veicamo darbu apjoms, dienests izsludinās jaunu iepirkumu un meklēs uzņēmēju, kas pabeigs gudrona dīķu sanāciju.

Savukārt "Skonto būve" paziņojumā norāda, ka  Inčukalna gudrona dīķos trešdien notikusi inventarizācija, nevis objekta pārņemšana. "Valsts vides dienests turpina maldināt sabiedrību, nepatiesi apgalvojot, ka šodien veic Inčukalna sērskābā gudrona dīķu pārņemšanu savā valdījumā," norāda "Skonto būve".

Uzņēmums apgalvo, ka turpina pildīt līgumsaistības un darbu joprojām nav pārtraucis. 

"Tapis skaidrs, ka diemžēl arī inventarizācijas procesu korekti šodienas laikā nebūs iespējams pabeigt – VVD ir kategoriski atteicies veikt pārstrādātā gudrona apjoma mērījumus, kas ļautu novērst jebkādas šaubas par atlikušā materiāla daudzumu," tā uzņēmums.

Jau ziņots, ka “Skonto būve” jūlija sākumā iesniedza prasības pieteikumu tiesā pret VVD par apzinātu līguma nosacījumu pārkāpšanu un nepamatotu atteikšanos noteiktajā termiņā veikt apmaksu par jau paveiktajiem darbiem. Savukārt pāris dienu vēlāk VVD paziņoja par līguma izbeigšanu ar “Skonto būvi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti