Rīta intervija

''Latvijas Ceļu būvētāja'' valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš par nākamā gada budžetu

Rīta intervija

Intervija ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu

VID pārstāve Ilze Jankova par dienesta kļūdas dēļ izsūtītiem paziņojumiem

VID uzlabojumus kļūdaini nosūtītu paziņojumu nepieļaušanai plāno novembrī

Valsts ieņēmu dienests (VID) pēc klientu e-pastos un Elektroniskajā deklarēšanās sistēmā (EDS) kļūdaini izsūtītajām vēstulēm ierosinājis pārmaiņas iekšējā sistēmā, kas varētu būt ieviestas no novembra, intervijā Latvijas Radio pastāstīja VID nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova.

VID pārstāve stāstīja, ka paziņojums, ka pašnodarbinātajam jāveic sociālās iemaksa, tika sagatavots un tā nosūtīšana tika iniciēta 1,2 miljoniem personām - gan juridiskajām, gan fiziskajām. VID gan paguva apturēt paziņojumu izsūtīšanu 700 tūkstošiem personu.

Iepriekš līdzīga kļūda pieļauta februārī, un toreiz VID saprata, ka nepieciešamas izmaiņas sistēmā, un iniciēja uzlabojumus. Tomēr uzlabot sistēmu neesot iespējams ātri, un plānots, ka izmaiņas būs novembrī. Tad VID cer, ka šādu kļūdu vairs nebūs.

Iecerēts, ka līdz ar uzlabojumiem sistēmā darbiniekiem nebūs pieejama iespēja sūtīt paziņojumu visiem klientiem, bet gan tikai noteiktam personu lokam. Pieeja paziņojumu sūtīšanai visiem VID klientiem būs tikai atsevišķām amatpersonām.

Tāpat VID esot “četru acu princips”. Saskaņots tika paziņojuma teksts, bet tad tas nodots noteiktiem darbiniekiem vai struktūrvienībai izsūtīšanai.

Jau pēc februārī notikušā incidenta VID darbinieki tika pastiprināti instruēti, taču tas nelīdzēja, atzina Jankova. Tāpēc viņa VID vārdā atvainojās kļūdaino paziņojumu saņēmušajiem klientiem.

KONTEKSTS:

Trešdien, 10.oktobrī, daudzus VID klientus pārsteidza e-pastos un EDS saņemtā vēstule no Valsts ieņēmumu dienesta (VID), ka adresātam kā pašnodarbinātajam jāveic sociālās iemaksas. Vēstule kļūdas pēc nosūtīta arī tiem, uz kuriem tas neattiecas, tādēļ radīja ne vienu vien pārpratumu. Dienests atvainojies par šo kļūmi.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti