VID aptur PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējumu; budžetam radītie zaudējumi – miljons eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas amatpersonas šā gada septembrī apturējusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējuma darbību, informēja VID.

Noziedzīgais grupējums īstenoja PVN izkrāpšanas shēmu laika posmā no 2018. gada janvāra līdz 2019. gada jūlijam. Shēmā iesaistītie uzņēmumi izvairījās no PVN nomaksas, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot valsts budžetam zaudējumus viena miljona eiro apmērā.

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vadītājs Kaspars Podiņš sacīja, ka, visticamāk, šis aprēķins tiks precizēts un šie skaitļi varētu būt arī ievērojami lielāki.

Kaspars Podiņš: Par PVN izkrāpēju grupējumu
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Noziedzīgais nodarījums realizēts auto tirdzniecības un preču piegādes jomā. Lai samazinātu valsts budžetā maksājamā PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas "klienti" – uzņēmumi – savās PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem. Viens no shēmā iesaistīto buferu uzņēmumu amatpersonām ir mediju pārstāvis.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Mārupē, Jūrmalā, Valmierā, Dobelē un Liepājā, tai skaitā 27 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – skaidra nauda 58 755 eiro apmērā,  zīmogi, internetbankas kodu kalkulatori un kodu kartes, datori, mobilie telefoni un grāmatvedības dokumenti.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID ir uzsākts kriminālprocess. Podiņš norādīja, ka par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā var draudēt līdz 10 gadiem cietumā, bet par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju – līdz par 12 gadiem cietumā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti