Veselības ministrijas valsts sekretāre būs Veselības inspekcijas vadītāja Dreika

Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā, kurš kļuva vakants pēc Dainas Mūrmanes-Umbraško pārcelšanas citā amatā, iecels līdzšinējo Veselības inspekcijas vadītāju Indru Dreiku, LTV “Rīta panorāmai” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Viņš norādīja, ka Dreikas vadītājas spējas būs svarīgas, lai palīdzētu sakārtot Veselības ministriju un ieviest kārtību, atjaunot uzticību nozarei.

Ministrs sacīja, ka bija svarīgi iecelt šajā amatā cilvēku no nozares, nerīkot konkursu, kas prasītu ilgāku laiku, jo ministrijai vajadzīga stabilizācija un vadītājs uzreiz.

Veselības ministrija paziņojumā medijiem informēja, ka Dreika darbu jaunajā amatā sāks  20. aprīlī. 

“Indra Dreika ir veselības nozares profesionāle ar ilggadēju pieredzi valsts un pašvaldības iestāžu darbā. Viņas kompetences un prasmes ir būtiskas, lai sasniegtu Veselības ministrijas stratēģiskos mērķus sabiedrības veselības labā. Vienlaikus Indras Dreikas juridiskās zināšanas palīdzēs arī uzlabot un sakārtot lēmumu pieņemšanu ministrijā,” paziņojumā pauda Pavļuts.

“Veselības nozares cilvēki jau vairāk nekā gadu strādā ārkārtējā situācijā. Saspringtajā darbā stratēģisku lēmumu pieņemšanu atvieglotu skaidra un visiem saprotama sistēma, pie kuras stingri pieturēšos. Vēlos skatīties nākotnē, nevis pagātnē, vienlaikus krīzes risināšanā iesaistot visus pieejamos Veselības ministrijas resursus,” paziņojumā norādīja VM valsts sekretāres amatam virzītā Indra Dreika.

VM valsts sekretāres amatam virzītā Indra Dreika
00:00 / 01:16
Lejuplādēt

Latvijas Radio viņa norādīja, ka vispirms vēlas sākt strādāt – iepazīt ministriju un cilvēkus. Tikai pēc tam viņa ir gatava teikt, kādi uzlabojumi ir vajadzīgi.

“Man ir savas idejas, kā es varētu ienākt Veselības ministrijā, kā es varētu uzrunāt Veselības ministrijas darbiniekus, kā es noteikti varētu teikt viņiem paldies par to milzīgo darbu, par to izturību, kā mēs esam organizējuši lietas sistēmā pēdējo 15 mēnešu laikā. Noteikti teikt paldies valsts sekretārei, kura tur ir bijusi tieši un galvenokārt iesaistīta. Un tas ir arī viņas  milzīgs nopelns, ka mums lietas ir tādas, kā viņas ir, nevis tiks sliktas kā daudzās citās Eiropas valstīs. Un arī tie rezultāti mums ir salīdzinoši labi,” sacīja Dreika.

Līdz tiks apstiprināts jauns Veselības inspekcijas vadītājs, viņa pienākumus pildīs Veselības inspekcijas vadītāja vietniece veselības aprūpē Anita Slokenberga.

Dreikai ir ilggadēja pieredze darbā valsts pārvaldē, zināšanas veselības jomā un pieredze liela kolektīva vadīšanā, kā arī sadarbības, attīstības un iniciatīvas veidošanas prasmes. Indra Dreika vadījusi Veselības inspekciju kopš 2017. gada 1. novembra. Viņai ir pieredze vadošos amatos starptautiskās kapitālsabiedrībās, kā arī valsts un pašvaldību iestādēs, piemēram, Nacionālajā veselības dienestā, Aizsardzības īpašumu valsts aģentūrā, Jūrmalas pilsētas domē, AAS “ERGO Latvija”.

Indra Dreika absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, iegūstot diplomu tiesību zinātņu specialitātē. Viņai ir  arī maģistra grāds sabiedrības vadībā un uzņēmējdarbības vadībā.

Vienlaikus Pavļuts parakstījis rīkojumu, kas paredz no 20. aprīļa uz otru, šobrīd vakanto Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amatu pārcelt līdzšinējo VM valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško.

KONTEKSTS:

Pēc disciplinārlietas pabeigšanas Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārei Dainai Mūrmanei-Umbraško izteikts rājiens par pārkāpumiem saistībā ar "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanu.

Pēc rājiena izteikšanas Pavļuts atzina, ka augstu vērtē ierēdnes darbu, bet konstatētie pārkāpumi saistīti ar trūkumiem kontrolē, kas ir tiešā viņas atbildībā. Tādēļ ministrijas vadībā ir vajadzīgas izmaiņas, un viņš nolēmis pārcelt valsts sekretāri zemākā amatā. .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt