Veselības ministrija plāno ieviest stingrākus aptieku izvietojuma kritērijus

Lai veicinātu kvalitatīvāku farmaceitisko aprūpi un nodrošinātu labāku konkurences praksi starp pakalpojuma sniedzējiem, Veselības ministrija (VM) ir uzsākusi darbu pie jauniem ministru kabineta noteikumiem. To mērķis būtu precizēt aptieku izvietojuma kritērijus.

VM Farmācijas departamenta vadītāja Inese Kaupere stāsta par ieceri ierobežot aptieku izvietojuma kritērijusKristaps Feldmanis
  VM Farmācijas departamenta vadītāja Inese Kaupere skaidroja – ja aptieka strādā diennakti vai gatavo zāles, tad tai jāievēro 500 metru attālums vienai no otras. Aptiekām, kas nestrādā diennakti un zāles negatavo, šādu ierobežojumu pagaidām nav. Kaupere stāstīja, ka kritēriji jāpārstrādā, lai līdzīgi noteikumi būtu arī šādām aptiekām.

Ministrijas pārstāve pamatoja – aptieku izvietojums ir jāregulē, jo no tā ieguvējs būs ikviens iedzīvotājs. “Mums ir stratēģiski svarīgas vietas un mazāk svarīgas vietas. Tas nozīmē, ka blīvi apdzīvotās vietās vai slimnīcu teritorijās un tuvu tām aptieku ir daudz, bet mikrorajonos – maz vai to nav nemaz. Tātad – ja nav ierobežojuma, tad aptieka var atvērties jebkur un visi, protams, grib šajās stratēģiski svarīgajās vietās,” situāciju iezīmēja ministrijas pārstāve.

“Ja mēs runājam par galīgi neierobežotu aptieku skaitu, tad šai farmaceitiskās aprūpes sniegšanai var būt arī sekas – aptiekas viena otrai ir blakus. Un, lai varētu aizstāvēt savas tirgus intereses un rūpētos par savu biznesu, tur ir arī citas preces – uztura bagātinātāji un bezrecepšu zāles. Mums vienmēr ir jābūt drošiem, ka šie instrumenti netiks darbināti, lai, piemēram, nodrošinātu stabilu aptiekas saimniecisko darbību,” skaidroja Kaupere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti