Panorāma

Vai ceļa stāvoklis veicināja avārijas rašanos?

Panorāma

Labo ielas un slēdz daļu Gaismas pils

Ventspilī darbu zaudēs 400 cilvēku

Ventspilī zivju kombinātā darbu zaudēs 400 cilvēku; cer uz darbības atjaunošanu februārī

No Jaunā gada darbu zaudēs 400 Ventspils zivju konservu kombināta darbinieku, jo uzņēmums uz laiku samazinās ražošanas jaudu, un darbu saglabās ap 80 cilvēku. Atlikušo laiku līdz gada beigām kombināts strādās ar pilnu jaudu. Tiesa, uzņēmumā cer, ka februāra sākumā ražošana pakāpeniski varētu atajunoties līdzšīnējā režīmā.

Uzņēmuma valde lēmumu pieņēmusi, izvērtējot nenoteikto situāciju Krievijas tirgū un rubļa vērtības kritumu, lai izvairītos no iespējamiem zaudējumiem. Krievijas tirgus veido aptuveni 70% no kombināta eksporta apjoma.

Vadība norāda - ja situācija Krievijā nostabilizēsies, ražošanu atkal palielināšot. Pašlaik gatavās produkcijas apjoms esot pietiekams, lai izpildītu pasūtījumus nākamā gada janvārī. Finanšu līdzekļi tikšot investēti pārdošanas apjomu palielināšanai jaunos - prognozējamākos noieta tirgos.

Uzņēmuma valdes loceklis Ingus Klindžāns LTV „Panorāma” ceturtdienas vakarā uzsvēra, ka galvenais cēlonis uzņēmuma aizvēršanai vismaz līdz februāra sākumam un darbinieku atlaišanai ir Krievijas ekonomiskās grūtības. Viņš klāsta, ka patlaban uzņēmumā ir „ieslēgts ekonomiskais režīms”. Tomēr, iespējams, ka grūtības uzņēmumā varētu būt aptuveni pusotru mēnesi.

Klindžāns uzsvēra, ka darbinieki ir sociāli nodrošināti, jo par viņiem ir maksāti nodokļi.

Par situāciju noraizējusies arī Ventspils dome. „Uzņēmums cieš zaudējumus un, protams, ka komersanti nevar šādus zaudējumus atļauties ļoti ilgu laiku, jo tas apdraud šī uzņēmuma eksistenci. No šī viedokļa ir saprotams uzņēmuma lēmums, kas ir ļoti nepatīkama ziņa – 400 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir ventspilnieki, būs spiesti reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki,” saka Ventspils vicemērs Jānis Vītoliņš.

Viņš uzsver, ka uzņēmums jau pirms vairākiem gadiem bija nonācis ļoti smagā situācijā, taču toreiz jaunie īpašnieki to izglāba. „Mēs nevaram nekādā veidā ietekmē šādus globālus procesus. Ceram, ka uzņēmums spēs atsākt darbību, jo tā labā ziņa ir tāda, ka uzņēmums cer tuvāko divu mēnešu laikā atjaunot darbību. Tajā aizvien paliek strādā 50 darbinieki,” saka Vītoliņš, piebilstot, ka uzņēmumā ir arī produkcijas krājumi, kas arī liek cerēt, ka uzņēmums spēs atjaunot darbību.

Pašlaik notiek sarunas ar Vācijas un Japānas importētājiem. Ekonomiskā režīmā ar samazinātu jaudu kombināts plāno strādāt nākamā gada janvārī un februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti