Dienas ziņas

Ukrainā izsludināta ārkārtēja situācija

Dienas ziņas

Aicina pakomātos stingri aizvērt skapīša durvis

Ventspilī sniega tīrīšanai piešķir lāpstas

Ventspilī sniega problēmu risina, piešķirot lāpstas

Kurzemē turpina snigt, un sniegs nekūst pat piejūras teritorijās. Lai mēģinātu palīdzēt iedzīvotājiem, kuru auto iestrēguši māju iekšpagalmos un neizbraucamās autostāvvietās, Ventspilī jau otro dienu Komunālā pārvalde izvieto sniega lāpstas daudzdzīvokļu māju rajonos, kuriem nevar piekļūt tīrīšanas tehnika.

Ventspils iekšpagalmi kļuvuši neizbraucami. Ja centrālās ielas var izšķūrēt, tad pagalmos, kur automašīnas novietotas krustu šķērsu, tehnikai ir neiespējami iebraukt. Pat ja iebrauc, kāds auto noteikti tiks ierakts vēl dziļāk, sniegu šķūrējot.

Ventspils Komunālā pārvalde izdomājusi kādu risinājumu: dažos mikrorajonos iekšpagalmos novietotas lāpstas. Tās var izmantot, izrokot savu auto un tad – iedot kaimiņam.

Iekšpagalmos sniega tīrīšanas tehnika nereti nevar iekļūt tāpēc, ka pagalmos ir arī tādi auto, kas ieziemoti līdz pavasarim vai arī slidenos laikapstākļos netiek kustināti.

Pēc publiskā aicinājuma iekšpagalmus attīrīt saviem spēkiem ventspilnieki šo problēmas risinājumu uztvēruši atsaucīgi.

Kur lāpstas būtu vairāk nepieciešamas, to ieteikuši paši pilsētnieki, zvanot komunālajiem dienestiem. Pie mājām izvietotās lāpstas ir iezīmētas oranžā krāsā un tās var lietot ikviens, kam ir tāda vajadzība.

Anna: "Pirmdien un otrdien te ļoti daudz mašīnas palika. Vienkārši izbrauc un nekur tālāk netiek. Gandrīz  jebkura, kas šeit iebrauca, tur arī palika. Tad nu cilvēki viens otram palīdzēja tikt ārā. Un, ja ir tādas lāpstas, tad nu vismaz...."

Tatjana: "Ziniet, kad iestiedz, tad lāpsta ir pirmais trenažieris, kā veselībai, tā arī lai ar mašīnu tālāk tiktu."

Anna no Ukrainas: "Tā ir sanācis, ka sniegs mums nav pierasts, tāpēc nevaram izbraukt diezgan ilgi."

Ventspilī tāpat kā citās Latvijas pilsētās ielas tīra, ņemot vērā kategoriju principu. Ventspils pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka centrālās ielas jānotīra divu stundu laikā pēc snigšanas, bet mazāk svarīgās 24 stundu laikā. Par saviem iekšpagalmiem jārūpējas arī privatizēto māju apsaimniekotājiem.

"Sniegs ir tik daudz, ka mēs pašlaik tiekam galā tikai ar ielām un iekškvartālu brauktuvēm, bet, kā zināt, mājas ir privatizētas un stāvlaukumi pie mājām ir privatizēti un tad mēs privatizetām mājām nevaram apņemties tīrīt stāvlaukumus," skaidroja pašvaldības uzņēmuma "Ventspils komunālā pārvalde" direktors Andris Kausenieks.

Lai arī pagājušas vien divas dienas, kopš akcija uzsākta, nācies gan secināt, ka dažas lāpstas jau pazudušas.

"Mēs esam izlikuši 15 iekškvartālos pie mājām, diemžēl piecas lāpstas mums ir aizgājušas "ar Grinča palīdzību"," teica Kausenieks.

Komunālie dienesti iesaka arī māju iedzīvotājiem, vienojoties ar pārvaldnieku, noorganizēt centralizētu stāvlaukuma attīrīšanu no sniega, konkrētā laika posmā pilnībā atbrīvojot stāvlaukumu no transporta. Bet arī sniega lāpstu ideja var noderēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti