Vēja postījumu novēršana vēl turpinās; bez elektrības vakarā bija 9000 saimniecību

Vēl aizvien atbildīgajiem dienesti turpina novērst spēcīgā vēja radītos postījumus. Lai gan izsaukumu skaits vairs nav tik aktīvs kā dienas vidū, tomēr iedzīvotāji joprojām informē par dažādiem negadījumiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests diennakts laikā devies uz vairāk nekā 350 izsaukumiem visā Latvijā, bet elektrības apgāde sestdien, 18.jūnija vakarā traucēta aptuveni 9000 mājsaimniecību.  

Diennakts laikā Ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis vairāk nekā 350 izsaukumu, lielākoties no Rīgas un tās apkārtnes, stāsta dienesta pārstāve Inta Šaboha.

„Vairumā gadījumu šie izsaukumi ir bijuši saistīti ar to, ka koki ir pārkrituši pār ceļa braucamo daļu, bet mēs arī saņemam izsaukumus saistībā ar to, ka koki ir nolūzuši uz automašīnām, ēku tuvumā vai arī uz tām, kā arī uz elektrības vai apgaismes vadiem. Varu pateikt tieši par šodienas rītu, mēs esam saņēmuši septiņus izsaukumus par to, ka koki ir nokrituši uz mājām vai ēkām, un attiecībā par automašīnām, šādi gadījumi ir bijuši astoņi,” stāstīja Šanoha.

 

Lai gan Rīga vēja dēļ cieta visvairāk, nopietni zaudējumi pašvaldībai nav radušies, klāsta Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Viņa stāsta, ka šobrīd visi darbi, kas attiecas uz satiksmes organizāciju galvaspilsētā ir pabeigti.

„Ir nodrošināts tas, ka brauktuves ir caurbraucamas, koki ir novākti no brauktuvēm, arī peļķu vairs Rīgas ielās nav tik ievērojamas. Tur, kur vajadzēja atsūknēt, tās ir atsūknētas, nekādi ievērojami darbi vairs nenotiek. Arī satiksme tur, kur tā bija slēgta, ir atjaunota. Nekādu ievērojamu zaudējumu pilsētai nav saistībā ar vētras postījumiem. Vairāk tie ir tādi kā lauzti koki, bojātas ceļazīmes, tas arī ir viss būtiskākais,” atzina Dimante.

Savukārt uzņēmums „Sadales tīkls” joprojām turpina atjaunot elektrības apgādi vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību. Visas dienas garumā elektrotīklu bojājumu novēršanā iesaistītas aptuveni 210 elektromontieru brigādes, kurās strādāja vairāk nekā piecsimt montieri, pastāstīja uzņēmuma pārstāve Renāte Meļķe.

„Operatīvais personāls visas dienas garumā organizē pārslēgumus elektrotīklā un turpina to darīt arī šobrīd, jo vējš turpinās, un uz pulksten 17.00 bez elektrības ir aptuveni 9000 klientu. Visvairāk bojājumu ir Tērvetes novadā – vairāk nekā 700 klientiem, tad Ropažu novadā – ap 600 klientiem, Olaines, Alūksnes un Limbažu novadā – arī pa 600 klientiem, Smiltenes novadā – aptuveni 500 klientiem,” sacīja Meļķe.

Viņa pastāstīja, ka uzņēmums centīsies pēc iespējas ātrāk atjaunot iedzīvotājiem elektrības piegādi, taču neesot izslēgts, ka kāda mājsaimniecība varētu palikt bez elektrības arī līdz svētdienai.

„Prognozē, ka vējš pierims pēcpusdienā, līdz ar to mēs uz to arī ļoti ceram un strādāsim līdz tumsai, lai atjaunotu klientiem pēc iespējas ātrāk elektroenerģijas piegādi. Taču nav izslēgts, ka kāda mājsaimniecība varētu palikt līdz rītdienai bez elektrības,” atzina Meļķe.

„Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem. Savukārt, redzot bīstamu situāciju elektrotīklu tuvumā, no teikti jāzvana pa bojājumu pieteikšanas tālruni: 80 200 404.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti