Panorāma

KNAB izmeklē LDz valdes dubultos amatus

Panorāma

Nesavāc parakstus referenduma rīkošanai

Sēlijas novadam dod cerību

Varētu izveidot Sēlijas novadu; pašvaldībām uzdots izvēlēties attīstības centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākas Daugavas kreisā krasta pašvaldības varētu apvienoties jaunā Sēlijas novadā, taču pašām pašvaldībām vēl jāvienojas, kur būs to attīstības centrs. Daļa pašvaldību vadītāju uzskata, ka vienošanos panākt būs neiespējami. 

ĪSUMĀ:

  • Varētu ļaut veidot Sēlijas novadu.
  • Pašvaldībām būs jāvienojas par attīstības centru Jēkabpilī vai Aizkrauklē.
  • Ne visas pašvaldības atbalsta ideju par vienotu novadu.
  • Bauskas novadā ministrijas piedāvāto variantu nemaina.

Jaunjelgavas, Neretas, Viesītes, Ilūkstes, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Krustpils novadi, kuri jau izveidojuši Sēlijas novadu apvienību, vēlas veidot arī atsevišķu Sēlijas novadu. Šāds plāns atšķiras no ministrijas rosinātā, kas šīs pašvaldības iekļāvusi dažādos novados.

Taču lai izveidotu jauno Sēlijas novadu, vispirms pašām pašvaldībām nedēļas laikā jāvienojas, kur būs to attīstības centrs - Jēkabpilī vai Aizkrauklē.

Pašvaldību vadītāju viedokļi par to, vai izdosies vienoties, dalās.

"Tas, kas notiek šeit, ir vienkārši teātris un mūsu muļķošana. Kāds Sēlijas novads, ja centrs ir Aizkrauklē vai Jēkabpilī. Vēsturiska iespēja, bet tā netiks izmantota," sacīja Jaunjelgavas domes priekšsēdētājs Guntis Libeks ( Nacionālā apvienība).

Tomēr ne visi atbalsta pašu ideju par jauno Sēlijas novadu. Pret to iebilst Sērene, un arī Aizkraukle par loģiskāku uzskata būšanu kopā ar Jaunjelgavu un Neretu, tādējādi apvienojot pa divām pašvaldībām no katra Daugavas krasta.

"Ja sēļu pašvaldības lems, ka mantojuma vērtības viņiem ir svarīgākas, ja vēsture dod šādu iespēju... Mēs šķēršļus neliksim," par novada veidošanu sacīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

"Nevajadzētu lauzt šķēpus, mums jābūt Aizkraukles novadā," savukārt sacīja Jaunjelgavas novada domes deputāts Jānis Blūzmanis.

Bet Bauskas pusē, kas arī cerēja, ka komisija mainīs ministrijas piedāvāto karti, deputātus pārliecināt neizdevās. Par spīti iebildumiem Bauskas novadā turpmāk tiks iekļauti Iecavas, Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadi. 

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks uzsvēra, ka Iecavai nav nekāda labuma no būšanas Bauskas novadā. Savukārt Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks teica: "Mēs jau esam lieli, un, ja pienāks kaimiņi klāt, strādāsim. Kā lems, tā darīsim." 

Komisija piektdien arī vienojās līdz likumprojekta izskatīšanai trešajā lasījumā doties uz reģioniem un tikties ar vietējiem iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti