Dienas ziņas

2018. gads – Antona Slišāna 70 gadu jubilejas zīmē

Dienas ziņas

Višķos ir aptieka, pateicoties farmaceitu ģimenei

Prezidents viesojas Madonas skolā un muzejā

Valsts prezidents «Draudzīgā aicinājuma» nedēļā dāvina grāmatas savai skolai

Šonedēļ Latvijas skolās sākas "Draudzīgā aicinājuma" nedēļa. Tradīcija, kas iedibināta pirms vairāk nekā 80 gadiem, aicina ikvienu atcerēties savu skolu un dāvināt tai grāmatas. Pirmdien, 22. janvārī, grāmatas Madonas pilsētas vidusskolai dāvināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Šajā skolā viņš savulaik mācījies un vēlāk strādājis par skolotāju. Prezidents atklāja arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja veidoto virtuālo ekspozīciju "100 Madonas novada personības".

Ar dāvinājumu – grāmatām valsts prezidentam Vējonim tuvajā bioloģijas nozarē, dalīšanos atmiņās un draudzīgi sniegtajiem autogrāfiem skolēniem Madonā aizsākta šī gada "Draudzīgā aicinājuma" akcija. Kā uzsver prezidents, ne allaž mantiskais ir svarīgākais, un līdz ar vērtīgo dāvinājumu – grāmatām  – viņš īpaši izceļ abpusējo atkalredzēšanās prieku.

"Atgriežoties savā skolā, tu vienmēr atceries, ko esi darījis skolā, ko varbūt arī neesi izdarījis līdz galam kārtīgi, bet, protams, tās sajūtas ir ļoti patīkamas. Un tas, ka šodien bija iespēja viesoties Madonā, savā skolā, tas, protams, priekš manis ir ļoti svarīgi un arī kopumā gan skolai, gan pašvaldībai ir svarīgi, ka prezidents neaizmirst savu dzimto skolu," sprieda Valsts prezidents.

Līdz ar prezidentu aicinājumam dāvināt grāmatas skolai atsaukušies virkne absolventu, kas Madonas vidusskolu ar lepnumu sauc par savējo.

"Pēc tik daudziem gadiem atgriezties šajās telpās, nu ir tāda nostaļģija, bet tā ir tāda gaiša, jo nav, par ko bēdāties. Jo no šīs skolas ir iznākuši tiešām sakarīgi cilvēki, mērķtiecīgi," vērtēja Madonas pilsētas vidusskolas absolvents, mūziķis Mārcis Auziņš.

Dāvanai skolai Mārcis Auziņš atvedis politiskās alegorijas “Dzīvnieku ferma” autora Džordža Orvela darbu "1984", savukārt apgāds “Jumava”  - "Latvijas leģendas" un nupat izdoto "Oskara Kalpaka dzīvesstāstu".

"Esmu Kalpaka fonda loceklis ilgus gadus un ļoti pārdzīvoju par to, lai “Liepsalās” būtu atjaunots muzejs, un es domāju, ka viss ap šo "Draudzīgo aicinājumu", kā saka – gaismas nešanu sabiedrībā, tas viss sasaucās kopā," sacīja apgāda "Jumava" prezidents Juris Visockis.

Pēc tikšanās skolā sekoja virtuālās ekspozīcijas atklāšana Madonas muzejā, kur līdz ar izcilākajām 100 Madonas novada personībām goda vietā celts arī prezidents Vējonis.

"Mazam esot un mācoties šeit skolā, man jau nekad tādas domas nebija, ka es kādreiz iekļūšu šādā personību sarakstā. Bet tas ir vēlreiz apliecinājums tam, ja cilvēks mērķtiecīgi iet uz kaut ko dzīvē, izvirza sev mērķi, ko grib sasniegt, patiesībā mums nav neizdarāmu lietu," sacīja Vējonis.

Līdztekus tam Madonā prezidents veica arī ierakstu Latvijas simtgadei veltītajā Saimes grāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt