Valsts meža dienests šogad reģistrējis 222 meža ugunsgrēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts meža dienests (VMD) šogad reģistrējis 222 meža ugunsgrēkus kopumā 227,4 hektāru platībā, informēja VMD. 

No degušajām platībām kopumā 85,9 hektāri bijušas jaunaudzes. 

Galvenais iemesls meža ugunsgrēkiem joprojām ir cilvēku apzināta vai neapzināta rīcība, bezatbildība vai neuzmanīga rīcība ar uguni, norādīja dienestā. Līdz galam nenodzēsti ugunskuri ir visbiežākais meža aizdegšanās iemesls.

VMD Meža un vides aizsardzības daļa vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis atklāja, ka, piemēram, maijā Talsu novada Ģibuļu pagastā lauka vidū tika dedzinātas ciršanas atliekas un atstāti apmēram 10 ugunskuri bez uzraudzības. Uguns pa rugājiem iegāja mežā, kā rezultātā izdega mežs 1,27 hektāru platībā. Savukārt jūnijā mežā netālu no Mērsraga atpūtnieki jūrmalas kāpā sakūra ugunskuru un atstāja to bez uzraudzības. Rezultātā izdega mežs 0,44 hektāru platībā.

VMD atgādina, ka ugunsnedrošajā laikposmā mežos kurināt ugunskurus drīkst tikai tam paredzētās un īpaši iekārtotās vietās un tos bez uzraudzības atstāt nedrīkst. Dodoties projām, ugunskura vieta jānodzēš ar ūdeni, smiltīm vai smalku granti, un atstāt to drīkst tikai tad, kad ugunskurs vairs pilnīgi nemaz nekūp. Tāpat, dodoties projām, atpūtas laikā radušies atkritumi  jāņem līdzi vai jāatstāj atpūtas vietā tam paredzētajās atkritumu urnās. Arī nevērīgi izmesti atkritumi var kļūt par iemeslu ugunsgrēkam.

Uzturoties mežā un purvā ugunsnedrošajā periodā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku, atzīmēja dienestā.

VMD atgādina – ja mežs aizdegas ugunskura kurināšanas rezultātā, uguni uzreiz jāmēģina nodzēst, sitot liesmas ar zariem vai segu. Ja uguni nodzēst nav iespējams, nekavējoties jābrīdina citi un jāatstāj ugunsgrēka vieta. Perpendikulāri uguns izplatīšanās virzienam jādodas uz ceļu, meža stigu, lauku vai ūdenskrātuves krastu. Ja aiziet no uguns nav iespējam, un tuvumā ir ūdens, tad jāiegremdējas tajā vai jāapsedzas ar samitrinātām drēbēm. Atrodoties meža laukumiņā, jānoliecas pēc iespējas tuvāk zemei, kur gaiss ir mazāk sadūmots. Nokļūstot drošā vietā, jāpaziņo par meža ugunsgrēku, zvanot uz 112.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti