Valsts kontrole aizrāda Čakšai par nepubliskotas Austrumu slimnīcas revīzijas faktu atklāšanu

Valsts kontrole aizrāda veselības ministrei Andai Čakšai par vēl nepubliskotā Austrumu slimnīcas darbības revīzijas ziņojuma apspriešanu, komentējot slimnīcas vadītājas Anitas Slokenbergas un valdes locekļa Viestura Bokas atlūgumus.

Čakša ceturtdien atzina, ka nebija apmierināta ar Austrumu slimnīcas vadības darbu, un trešdien, 22.februārī, saņemtais Valsts kontroles ziņojums par slimnīcas darbības efektivitāti varētu arī kļūt par iemeslu neuzticības izteikšanai.

 Čakša klāstīja, ka ziņojums “ar zīmīgu nosaukumu – vai Austrumu slimnīcas darbības efektivitāti var uzlabot”, kurā pētīts, cik efektīvi darbojas arī slimnīcas vadība. Secinājumi par slimnīcas vadības efektivitāti nebija pozitīvi, finansējumu neizmanto efektīvi, piemēram, joprojām neapvienoja laboratorijas, izmantoja ārpakalpojumus, lai gan iekšēji pakalpojumi būtu lētāki, sacīja Čakša.

Valsts kontrole paziņojumā medijiem norādīja, ka saskaņā ar Valsts kontroles likumu revīzijas ziņojumu publisko pēc tā spēkā stāšanās, kad ir dota iespēja izteikt viedokli revidējamai vienībai, pieņemts revīzijas departamenta lēmums, pagājis likumā noteiktais pārsūdzības termiņš.

Par šādu kārtību ir informēta arī Veselības ministrija, tādējādi nav pieņemama prakse publiski atklāt revīzijas ziņojumā minētos faktus, neievērojot likumā noteikto kārtību, uzsver Valsts kontroles.

“Tas sabiedrībai var radīt  nepilnīgu un nepareizu priekšstatu par revīzijas ziņojuma konstatējumiem.  Lūdzam turpmāk amatpersonas un revidējamo vienību darbiniekus ievērot minētās likuma prasības,” teikts VK paziņojumā. 

3 komentāri
Ministrei
Čakšai būtu jāsāk meklēt cita nodarbošanās.
precīzi
intrigante. RAKUS valde pat nav redzējusi VK atzinumu
Sviets..
Kārtējo reizi aizrāda ka atklāj sabiedrībai mazu daļiņu no tā, kam normālā valstī vajadzētu pūt pilnīgi publiski pieejamai informācijai?! Kas notiek ar šo valsti - atkal esam uzņēmuši kursu uz Krievijas/Ziemļkorejas caurspīdības līmeni?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti