Dienas ziņas

Pašvaldībās spriedze par gaidāmajiem parādiem

Dienas ziņas

I. Indriksone: Gāze nākamajai apkures sezonai Inčukalnā ir

"Liepājas autobusu parku" brīdina par līguma laušanu

Valsts brīdina «Liepājas autobusu parku» par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Autotransporta direkcija brīdina AS "Liepājas autobusu parks" par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados, aģentūrai LETA pavēstīja direkcijā.

Autotransporta direkcijas valde piektdien tiešsaistē tikās ar "Liepājas autobusu parka" vadību jautājumā par liela apmēra reisu neizpildēm. 

Kopš 2022.gada 1.jūlija, kad "Liepājas autobusu parks" sāka apkalpot pasažierus reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados, līdz 4.augustam, ieskaitot, kopumā nav izpildīti 344 reisi, savukārt piektdien "Liepājas autobusu parks" plāno neizpildīt 19 reisus. 

"Autotransporta direkcija ieilgušo situāciju ar reisu neizpildēm Ogres un Aizkraukles novados vērtē kā kritisku un šodien brīdināja "Liepājas autobusu parka" vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu," pavēstīja direkcijā.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš norāda, ka iepirkumā par pasažieru pārvadāšanu reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados uzvarēja "Liepājas autobusu parks", kas uzņēmās pilnu atbildību par saistību izpildi, nodrošinot kvalitatīvu pakalpojumu. 

"Tagad mēs redzam, ka šī apņemšanās nav balstīta darbos, no kā cieš pasažieri. "Liepājas autobusu parks" lielo reisu neizpildi pamato ar cilvēkresursu trūkumu. Autotransporta direkcija uzskata, ka tā tomēr ir uzņēmuma vadības nolaidīga attieksme pret uzņemtajām saistībām, jo mēs redzam, ka šāda mēroga reisu neizpildes citos novados nav vērojama," uzsver Godiņš.

Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

Autotransporta direkcija uzdevusi "Liepājas autobusu parkam" izstrādāt un līdz otrdienai, 9.augustam, iesniegt detalizētu pasažieru informēšanas un apziņošanas plānu par aktuālajām izmaiņām kustības sarakstos, kā arī informāciju par vadītāju skaitu un rezervēm pakalpojuma nodrošināšanai tuvākajam mēnesim un rudens sezonai.

Autotransporta direkcija atgādina, ka gadījumā, ja reģionālajā starppilsētu vai vietējas nozīmes maršrutā ir atcelts reiss, uz kuru pasažieris ir iegādājies biļeti, pārvadātājam ir pienākums atlīdzināt tiešos zaudējumus, kas radušies pasažierim. Šādos gadījumos pasažierim ir jāvēršas pie pārvadātāja, kura pienākums ir 100% apmērā apmaksāt iegādātās biļetes cenu. 

Pārvadātājam ir pienākums segt pasažierim arī zaudējumus, kas radušies neizpildītā reisa dēļ, piemēram, iepriekš apmaksātu ārsta vizīti, biļetes uz pasākumu (teātris, kino, koncerts), biļetes uz nokavēto nākamo braucienu (autobusu, vilcienu, lidmašīnu) un citus izdevumus. Tāpat pārvadātājam ir pienākums apmaksāt pasažierim negūtos ienākumus, ja neizpildītā reisa dēļ pasažieris nav varējis ierasties darbā un saņemt par nokavētajām darba stundām atalgojumu.

"Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. 

KONTEKSTS:

Jau vairākas nedēļas vairākās teritorijās jeb tā saucamajās lotēs autobusu pakalpojumus nodrošina jauni komersanti. Situācija saasinājās šomēnes, kad reģionā "Ogre, Aizkraukle" uzvarējušais "Liepājas autobusu parks", aizbildinoties ar saslimušiem šoferiem, neveica vairāk nekā 330 reisu. 

Autotransporta direkcija par vienā mēnesī neizpildītajiem reisiem AS "Liepājas autobusu parks" piemērojusi līgumsodu, kas atbilstoši noslēgtajam līgumam ir 500 eiro. Neizpildīto reisu dēļ Autotransporta direkcija apsvērusi arī līguma laušanu ar pārvadātāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti