Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kā dzīvo latgalieši Briselē

Dienas ziņas

Jelgavā sumina «zelta pārus»

Valmierā vēlas uzlabot velo infrastruktūru

Valmierā vēlas uzlabot velo infrastruktūru

Latvijā ik gadu tiek rīkota velobraucēju skaitīšana, lai noskaidrotu, kādas ir tendences velosipēda izmantošanā  ikdienā. Šogad skaitīšanā iesaistījusies arī Valmiera. Pilsētā mazāk analizēs velosipēdistu skaitu, bet iegūtos datus izmantos, lai pētītu, kā uzlabot velo infrastruktūru.  

Velosipēdistu apzināšana pilsētā ļauj ne tikai noskaidrot, cik populārs šis pārvietošanās līdzeklis ir iedzīvotāju vidū, bet arī palīdz apzināt tās vietas, kur nepieciešami velo infrastruktūras uzlabojumi.

“Līdz šim diezgan labi darbiņi ir padarīti gājēju, velobraucēju celiņu izveidē, un no rudens  jau strādājam pie tā, lai arī sabiedriskās vietās izvietotu velo statīvus,” stāstīja Valmieras pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.

Velosipēdistu skaitīšana un datu apkopošana šogad notikusi astoņās Latvijas pilsētās un to, ka tiek vākti šādi dati, novērtē arī velosipēdisti.

“Vajag apzināt tāpēc, ka būtībā jau mēs esam, ja salīdzina ar Rietumeiropu, bērnu autiņos ar velobraucēju infrastruktūru, jo nu mums ir ko darīt un darīt,” uzskata riteņbraucējs Arvis Piziks

Kaut arī Valmierā, īpaši tās centrā, velo infrastruktūra ir izveidota, nākamajiem darbības soļiem jābūt piepilsētas un apkārtējo teritoriju veloceliņu labiekārtošanai.

“Visvairāk vajadzīgi veloceliņi tieši ārpus Valmieras,   Valmiera – Kocēni, Valmiera – Mūrmuiža, Valmiera uz Valkas ceļa pusi līdz Slaunēm un uz tādām vietām,” klāstīja Piziks.

Lai gan pilsētā tiek ņemtas vērā velosipēdistu vajadzības, nesaskaņas uz ceļa var radīt arī paši velobraucēji, neievērojot veloceliņu marķējumu.

“Cilvēki brauc, vienkārši viņiem vienalga, pa kuru pusi viņi brauc - vai pa labo vai kreiso, nu tās zīmes ir uzliktas, bet, manuprāt, galvenais, ka viņš pārvietojas pa to veloceliņu un savstarpēji velobraucēji vienkārši nesaskrienas, tad viss kārtībā,” sprieda riteņbraucējs Arvis Piziks.

Valmieras pašvaldība sola nenolikt iegūtos datus plauktā, bet tos izmantot arī turpmāk, labiekārtojot pilsētu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt