Dienas ziņas

Pilnveido zināšanas bioloģiskajā lauksaimniecībā

Dienas ziņas

Itāliešu jaunieši praktizējas Valmieras uzņēmumos

Vērtē, vai ierobežot mācību braucienus

Valmierā noraida ieceri ierobežot mācību braucienus pilsētā satiksmes sastrēgumstundās

Ik pa laikam Valmierā aktualizējas jautājums, vai ierobežot auto mācību braucienus intensīvas satiksmes laikā rīta un vakara stundās. Topošie autovadītāji ir ne tikai no vietējām autoskolām. Uz Valmieru kursanti brauc mācīties no lielas daļas Vidzemes. Lai gan grūtības mēdz rasties, tomēr – par labu autoskolām un kursantiem nolemts ierobežojumus nenoteikt.

Likumdošana pašvaldībām dod tiesības noteikt laika posmus un ceļus, kur aizliegt mācību braucienus. Rīta stundās ierobežojumi atļauti no septiņiem līdz desmitiem, bet vakaros no četriem līdz astoņiem. Šobrīd autoskolas izmanto ik katru kursantiem ērtāko laiku, lai praktizētos pilsētas satiksmē. Tā kā liela daļa ir skolēni un strādājošie, tad nereti arī nākas mācīties satiksmes intensīvākajā laikā.

“Mazliet apgrūtinoši tas ir, bet visi kādreiz esam mācījušies, un jāmēģina to saprast un pieņemt,” saka valmieriete Alla.

“Viņu ir te padaudz, bet es uzskatu, ka viņiem ir jāmācās braukt. Kur tad citur viņi mācīsies?” norāda valmierietis Gatis.

Ik dienu Valmierā praktisko apmācību veic ap 20 autoskolas, kas jaunos autovadītājus apmāca arī no bijušajiem Valkas, Cēsu un Limbažu rajoniem. Tāda situācija ir, jo Vidzemē kvalifikāciju var iegūt tikai Valmierā un Gulbenē, tā nu vairumam Valmiera ir tuvākais punkts. Daudz kursantu ir pat no Siguldas apkaimes, kuri nevēlas eksāmenu kārtot Rīgā.

Lai arī daudzi ar sapratni uzņem topošos autovadītājus, laiku pa laikam pašvaldība gan saņem arī neapmierināto sūdzības. “Galvenais ir tas, ka bieži vien šie mācību auto vadītāji nav vēl īsti sagatavoti tai kustībai,” norāda CSDD Valmieras nodaļas vadītājs Valdis Stiģis.

Autoskolu pārstāvji gan skaidro – ja apmācāmais vēl nav pietiekami sagatavots, tad tīšuprāt lielajā transporta gūzmā netiek dzīts, bet pilnīgi izvairīties no noslogotajām ielām arī nevar. Turklāt arī mācību programmā ir noteikts stundu skaits, kas jānobrauc intensīvas satiksmes apstākļos.

“Tā satiksme varbūt viņiem ir lēnāka un krustojumu izbraukšana varbūt arī tik raiti nevedas, bet mans viedoklis viennozīmīgi - dot šo iespēju braukt arī šajās stundās,” saka autoskolas “S Lauris” vadītājs, pasniedzējs, instruktors Lauris Starikovs.

“Inspektori uzņemas pilnīgu atbildību par saviem kursantiem un daudzmaz arī izvairās tieši no tiem posmiem, lai nebūtu sastrēgumu un nebūtu kaut kur jāstāv. Jo viņiem jau uzdevums ir apmācīt, nevis sēdēt sastrēgumā,” saka autoskolas “Einšteins” vadītāja, pasniedzēja Marika Bērziņa.

Uzklausot arī Valsts policijas un pašvaldības speciālistu viedokļus par satiksmi pilsētā, atšķirībā no steidzīgajiem autovadītājiem, būtiskas problēmas šobrīd neviens nesaskata. Tālab Satiksmes drošības komisija vienbalsīgi lēma tomēr ļaut topošajiem autovadītājiem braukšanas iemaņas apgūt pilnvērtīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt