Dienas ziņas

Atbalsta atklātas Valsts prezidenta vēlēšanas

Dienas ziņas

Daugavpils medicīnas koledža – DU sastāvā

Valmierā darbu sāk Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs

Valmierā darbu uzsāk Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs

Lai nodrošinātu psiholoģisku un praktisku palīdzību audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, Valmieras SOS bērnu ciematā darbu uzsācis Vidzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs.

Tā darbību nodrošina biedrība "Latvijas SOS bērnu ciemata asociācija", saņemot finansējumu no valsts budžeta. Šobrīd šādi atbalsta centri darbojas arī Rīgā un Bauskā.     

Vidzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā ar audžuģimenēm strādā centra vadītāja, divi sociālie darbinieki, psihologs un nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīti arī citi speciālisti.

Atbalsta centrs sadarbojas ar 14 pašvaldībām, un tā galvenais uzdevums - ne tikai sniegt atbalstu vecākiem, kuri savā ģimenē vēlas vai ir uzņēmuši bērnu, bet galvenokārt jau piesaistīt jaunas audžuģimenes, krīzes un specializētās audžuģimenes, adoptētājus, aizbildņus un viesģimenes.

Līdz šim šo pienākumu veica bāriņtiesas, bet nu tas ir jaundibināto centru pārziņā. Vidzemes Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā teic, ka nākamā gada laikā mērķis piesaistīt vismaz 60 jaunas audžuģimenes.

“Ļoti svarīgi ir sadarboties ar pašvaldībām, no kurienes nāk ģimenes, gan ar bāriņtiesu, gan sociālo dienestu, un koordinēt šo darbību, jo, kā jau pēdējos gadus daudzi runā, katram bērnam ir jāuzaug ģimenē. Mēs esam ļoti par to, un arī perspektīvā mūsu ciemata ģimenes varētu mainīt statusu un arī kļūt par šīm atzītajām audžuģimenēm,”  stāsta Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons.

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs audžuģimenēm un bērniem sniedz ne tikai informatīvo un emocionālu atbalstu, bet nodrošina arī apmācības un ikgadējo zināšanu pilnveides kursu apguvi.

Tas ir būtiski, lai izvairītos no situācijām, ka bērns no audžuģimenes nokļūst atpakaļ aprūpes iestādē. 

“Protams, ka cilvēki ir gatavi varbūt sniegt un ziedot sevi, labo gribu izrāda, bet reizēm cilvēki varbūt tomēr nav izvērtējuši tik ļoti tās savas iespējas, arī to, kādu iespaidu tas atstās uz viņu pašu ģimenēm, jo ar to visu nākas sastapties ikdienā. Tas viss ir jāparedz. Mēs mēģinām cilvēkiem jau apmācību laikā šīs zināšanas, šo skatu no malas uz to savu situāciju iedot, pievērst viņu uzmanību, lai viņi tomēr būtu vairāk sagatavoti,” saka Valmieras SOS Ģimeņu atbalsta centra vadītāja Agita Dreiblate.

Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru iecerēts atvērt arī Gulbenē. Kopumā šī gada laikā darbu varētu sākt seši atbalsta centri, kuri sniegtu atbalstu vairāk nekā 500 audžuģimenēm, tostarp 90 specializētajām audžuģimenēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt