Panorāma

Sankcijas arī pret Baltkrieviju

Panorāma

Panorāma

Ukrainai ziedo ugunsdzēsības auto

Valkas novads Ukrainai ziedo ugunsdzēsības auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Valkas novads nolēmis uz kara postīto Ukrainu sūtīt īpašu palīdzību – ugunsdzēsības auto. Vietējo uzņēmēju un iedzīvotāju dāvinājumu papildināts, auto trešdien vēlu vakarā devās ceļā, lai dzēstu liesmas Ukrainā.

Kārķu pagasta brīvprātīgie ugunsdzēsēji jaunu ugunsdzēsības auto iegādājās vien decembrī. Pats auto nav jauns, bet ar mazu nobraukumu un ideālā darba kārtībā. 

Ērģemes un Kārķu pagastu pārvalžu vadītājs Pēteris Pētersons stāstīja, ka mašīnai iedzīvotāju rokās neesot sena vēsture. "Tā automobilis ir 1990. gada izlaidums, bet svaigs. Nobraukums ir tikai 20 tūkstoši. Pārliecība, ka viņš vēl ilgi un labi kalpos," teica Pētersons.

Otrs Kārķu pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju auto ir padomju laika "ZIL-113". Iedzīvotāji bijuši vienisprātis, ka Ukrainai jāsūta labākais. Auto bijis piepildīts līdz jumtam un vēl nedaudz. Līdzi braucēji veda konservus, šokolādes, medikamentus, bērnu autiņbiksītes, zāģus, guļammaisus, ķiveres, rācijas un vēl daudz ko citu.

"Esam ar domām tur un zinām, ka viņiem tieši tagad nepieciešamas palīdzēt. Protams, nauda ir svarīga, bet tā neatrisina visas problēmas uzreiz. Šādā veidā mēs varam palīdzēt nekavējoties," stāstīja Pētersons.

Visu mašīnā salikt neizdevās, tāpēc līdzi brauca vēl divi busiņi. Sūtījumu vēl papildināja divu profesionālu zāģu ziedojums. Pirms nodošanas abiem veikta apkope.

Valkas iedzīvotājs Indriķis stāstīja, ka, lai gan zāģi ir dārgi, tie ir vairāk vajadzīgi ukraiņiem nekā viņam. "Priekš tām ziepēm, kas tur ir... Salīdzinoši lēts. Tas nav nekas īpašs, lai viņiem ir, saimniecībā noderēs," sacīja Indriķis.

Auto salonā gan zāģiem vietas vairs nav bijis, tāpēc tos nostiprināja uz jumta. Tāpat ukraiņu ugunsdzēsēji lūguši iespēju robežās ziedot arī dīzeļdegvielu.

Tikmēr Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) pavēstīja, ka pašvaldība nopirkusi tonnu. "Ir vēl saziedota. Kopā apmēram divas tonnas degvielas pie reizes arī aizvedīsim. Piepildīsim bāku vēl beidzamajā Polijas benzīntankā," teica Krauklis.

Kopš trešdienas vīri braukuši bez mitas, un ceturtdienas vakarā auto jau bija pie Polijas, kur to sagaidīja Ukrainas glābšanas dienests.

KONTEKSTS:

Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā februāra beigās tūkstošiem cilvēku devās bēgļu gaitās. Nedēļu kopš iebrukuma sākuma Ukrainu pameta aptuveni viens miljons cilvēku, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati. Kopumā, pēc ekspertu aplēsēm, krīze Ukrainā varētu atstāt bez pajumtes 12 miljonus cilvēku.

Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu, un tam Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro. Latvijas valstspilsētas ir gatavas uzņemt līdz 6000 Ukrainas bēgļu. Līdz 2.martam Latvijā bija ieradušies vairāk nekā 750 Ukrainas valstspiederīgo.

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, darbojas Latvijas nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne "www.ukraine-latvia.com". Platformā "Ziedot.lv" Ukrainas cilvēkiem piecu dienu laikā saziedoti vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Valsts pārvalde un nevalstiskās organizācijas aicina cilvēkus neorganizēt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tas ir bīstami, turklāt tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā. 

Kā palīdzēt?

Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Uzņēmumiem, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit

Uzņēmumiem, kas gatavi nodarbināt bēgļus, reģistrēties šeit

Iedzīvotājiem, kas gatavi bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit 

Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit

Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti