Valdība oficiāli apstiprina Dombrovska kandidatūru eirokomisāra amatam

Valdība otrdien bez diskusijām apstiprināja Latvijas kandidātu nākamās Eiropas Komisijas locekļa amatam. Šim amatam izvirzīts bijušais premjerministrs, pašreizējais Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība").

Dombrovskis vēl arvien nav izlēmis, vai pieņems Eiropas Parlamenta deputāta mandātu un atkāpsies no amata vai tomēr turpinās pildīt amata pienākumus Žana Kloda Junkera vadītajā Eiropas Komisijā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") atzina, ka Junkers izteicis vēlmi, lai Dombrovskis turpina darbu pašreizējā Eiropas Komisijā līdz pat tās pilnvaru termiņa beigām.

Dombrovskis lēmumu par Eiropas Parlamenta deputāta mandāta pieņemšanu vai nepieņemšanu sola paziņot tuvāko nedēļu laikā.

KONTEKSTS:

Valdību veidojošās partijas pirmdien vienojās virzīt Dombrovska atkārtotu virzīšanu darbam nākamajā Eiropas Komisijā, lēmuma pieņemšanu paredzot otrdienā.

Spriešana par Dombrovska atkārtotu virzīšanu eirokomisāra amatam ilga jau kopš 25. maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurās viņa pārstāvētā "Jaunā Vienotība" ieguva labāko rezultātu.

Pirms nedēļas valdību veidojošo partiju pārstāvji atlika izšķiršanos par to, vai darbam Eiropas Komisijā atkārtoti virzīs Dombrovski. Viņa partijas biedrs, valdības vadītājs Kariņš, kad kļuva zināmi Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti, paziņoja, ka tie nostiprinājuši viņa pārliecību, ka Dombrovskim arī turpmāk Eiropas Komisijā ir jāpārstāv Latvija. Tomēr vairāku valdību veidojošo partiju pārstāvji pirms galīgā lēmuma pieņemšanas vēl vēlējās tikties ar Dombrovski. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti