Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks

Dižozols pārtop skulptūrā «Laika vilciens»

Vairāk nekā 250 gadus vecs dižozols pārtop skulptūrā «Laika vilciens»

Pārdzīvojis hercoga laikus, abus pasaules karus un garos padomju gadus, pagājušajā rudenī vairāk nekā 250 gadu vecais dižozols Jelgavas Ozolskvērā tika atzīts par bīstamu un nozāģēts. Bērnudārza bērni no senā ozola zīlēm audzē jaunus stādiņus. Turpat skvērā iestādīts arī jauns ozols, bet senais koks tagad pārtop vides skulptūrā “Laika vilciens”.

Dažādu paaudžu jelgavniekiem ir dažādas atmiņas par Ozolskvēru, bet vienmēr tajā  bijis varenais ozols, kura apkārtmērs pēc" Dziedava.lv" datiem, bija 4,87 metri. Pagājušā gada rudenī dižozols bīstamības dēļ tika nozāģēts, un tagad ap to rosās tēlnieki. Ozols savā vairāk nekā 250 gadus garajā mūžā pieredzējis gan hercoga laikus, gan pilsētas attīstību, un viņa stumbrs joprojām glabā atmiņas par karu.

Arī turpmāk dižais ozols skvēra apmeklētājiem vēstīs par Jelgavas vēsturi, bet jau kā skulptūra ''Laika vilciens'', kurā atainoti svarīgākie pilsētas simboli. "Lokomotīve būtu kā ekonomikas simbols, kas velk vienu no vagoniem. Trīsvienības baznīca ir kā ticības simbols. Tad ir "Academia Petrina" kā izglītības simbols un Alunāna nams kā kultūras simbols. Pirmā doma bija par to lokomotīvi, kas varētu vilkt. Sakarā ar to, ka es Jelgavā esmu ne pirmo reizi, es sapratu, ka tiem tēliem jābūt tādiem, lai jebkuram jelgavniekam tie ir pašsaprotami," teica tēlnieks, skulptūras koncepcijas autors Māris Gailis.

Vides skulptūras oficiālā atklāšana notiks nākamnedēļ pilsētas svētku laikā, bet turpat blakus Lielajā talkā jau iestādīts jauns ozols, kas savām zaru acīm turpinās vērot notiekošo Jelgavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti