Vairāk nekā 24 tūkstoši jauniešu Karjeras nedēļā iepazinuši profesijas

Noslēgusies karjeras nedēļa ar mērķi aicināt jauniešus domāt par savlaicīgu savas karjeras veidošanu. No 7. līdz 11. oktobrim vienpadsmit Latvijas pilsētās kopumā 24 197 apmeklētāji izzināja profesijas, iedvesmojās no nozaru profesionāļiem, vēra uzņēmumu durvis un iepazina paši sevi, savas spējas un talantus, pavēstija Kitija Balcare, Karjeras nedēļas 2013 komunikācijas konsultante.

„Karjeras nedēļā redzētais Latvijas pilsētās dod gandarījuma sajūtu, jo esam sākuši runāt un domāt par karjeru kā par savu dzīvi kopumā, nevis tikai kā par šauru virzienu. Pirmajā gadā Karjeras nedēļa norisinājās piecās pilsētās, šogad – 11 pilsētās, bet jau pašreiz mūs ir uzrunājušas vēl citas pilsētas, kuras labprāt piedalītos nākamgad, līdz ar to aptverot lielāku ģeogrāfisko teritoriju. Tādējādi jau no skolas sola mācāmies saprast, ka karjera ir izglītības, darba un privātās dzīves mijiedarbība. Jācer, ka daļa aktivitāšu, ko pilsētās Karjeras nedēļas pasākumu organizatori ir izmēģinājuši, kā labā prakse iekļūs arī skolēnu ikdienā ar regulārām aktivitātēm visa gada garumā. Tas ļautu karjeras jautājumiem kļūt par neiztrūkstošu sastāvdaļu skolēniem, veicinot pārdomātāku lēmumu pieņemšanu katram savā karjeras virziena izvēlē," norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vadītāja Aleksandra Joma.

Kopumā šogad Karjeras nedēļā piedalījās 24 197 dalībnieki, kuri apmeklēja 794 pasākumus 11 Latvijas lielākajās pilsētās.

Dalība Karjeras nedēļas pasākumos jauniešiem ļāva izpētīt dažādās profesijas un apzināties savas iespējas – gan pie karjeras konsultanta, gan pie uzņēmējiem un nākotnes darba devējiem, gan augstskolās.

Papildus pasākumiem klātienē, lai jauniešus aicinātu pārdomāt profesijas izvēli, sociālā tīkla Draugiem.lv vidē ir izveidota interaktīva spēle „Pielaiko profesiju", kuru līdz šim brīdim izspēlējuši vairāk nekā 6600 sociāla tīkla lietotāju.

Pasākumu kopums, kas norisinās Karjeras nedēļas laikā daudzās Latvijas vietās vienlaikus, ir veids, kā jauniešus mudināt domāt par savu karjeras veidošanu, iesaistot tos kopīgās aktivitātēs. Piemēram, Cēsīs bija iespēja izmantot nākotnes profesijas kalkulatoru un uzspēlēt karavīru simultānspēli; Daugavpilī notika interaktīva ekskursija pa profesijām dažādos gadsimtos; Gulbenē skolēni piedalījās uzņēmējdarbības simulācijas spēlē un bija dalībnieki atklātu sarunu vebinārā (interneta seminārā); Jēkabpilī bija iespēja iesaistīties spēlē, iejūtoties uzņēmēja lomā; Jelgavā notika interaktīva mācību ekskursija ciemos pie metāla pavēlniekiem; Kuldīgā notika ne vien skolēnu mācību uzņēmumu tirgus, bet arī seminārs pedagogiem un karjeras konsultantiem par jaunākajām tendencēm karjeras izglītībā Latvijā un Eiropā; Liepājā jaunieši piedalījās datorsimulācijas spēlē, pārtopot par inovatoriem; Rēzeknē praktiskā nodarbībā tapa 3D mode; Rīgā jaunieši pielaikoja profesijas, klausoties nozares profesionāļu iedvesmojošos stāstus un piedalījās darbnīcās, kā arī apguva 10 veidus, kā izpētīt, kura profesija ir piemērotākā; Valmierā jaunieši ielūkojās tajā, kā sevi redz Valmierā pēc 20 gadiem; Ventspilī jaunieši apmeklēja interaktīvu zinātnes centru, kur iepazina mūzikas un kosmosa pasaules, un prognozēja savu dzīvi Ventspilī nākotnē.

Karjeras nedēļu otro gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas „Euroguidance" tīkla programmas ietvaros sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Plašāka informācija pieejama vietnēs: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela un www.draugiem.lv/viaa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt