Vairāk nekā 1300 Nīcas iedzīvotāju ministrijai prasa saglabāt vidusskolu

Šodien Nīcas novada iedzīvotāji tiksies ar Izglītības ministriju, lai nodotu savāktos parakstus par slēdzamās vidusskolas saglabāšanu. Kopumā vairāk nekā 1300 Nīcas un Rucavas novadu iedzīvotāju parakstījušies pret nodomu vidusskolu pārveidot par pamatskolu.

Rēzekne iegādāsies četrus elektroautobususEdgars Kupčs/LR
  Tā tas ieteikts Latvijas skolu tīkla optimizācijas pētījumā. Skolēnu vecāku pārstāvis Mārtiņš Dāle uzskata, ka, pirmkārt, vidusskolas slēgšana daudziem jauniešiem liktu izšķirties neturpināt mācības, jo 50 kilometru ceļš līdz Liepājai esot pārāk garš.

  "Nīcas vidusskolā vidējās atzīmes ir virs valsts vidējām atzīmēm, pat virs vietējām pilsētas skolām Liepājā. Turklāt audzēkņu skaits skolā pamatīgi aug. Pagājušgad bija 190, šogad - 205. Nākamgad jau 238, un gadu pēc tam būs atkal pieaugums. Vienkārši tādēļ, ka pašā vidusskolas posmā audzēkņu skaits ir 34, nākamgad arī 34 un gadu pēc tam audzēkņu skaits būtu mazāks, bet tad, pēc trim gadiem, audzēkņu skaits.. augtu - un krietni augtu," viņš raksturo situāciju.

  "Vienkārši slēgt tāpēc, ka kāds kaut kur ir ieteicis tā darīt, lai optimizētu skolas tīklu, mums liekas, ka tas ir vienkārši nepareizi," rezumē Dāle. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti