Panorāma

Aug interese par dienestu Zemessardzē

Panorāma

Panorāma

Uzturēšanās atļaujas Latvijā jau 50 000 Krievijas pilsoņiem

Uzturēšanās atļaujas Latvijā izsniegtas 50 000 Krievijas pilsoņiem

Politiķi sākuši diskusijas par izmaiņām Imigrācijas likumā, lai pārtrauktu izsniegt jaunas termiņuzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem. Pagaidām gan partijām domas šajā jautājumā atšķiras. Bet cik daudz Krievijas pilsoņu līdz šim jau ir saņēmuši uzturēšanās atļauju Latvijā? Īsā atbilde – aptuveni tikpat, cik cilvēku dzīvo Jūrmalā vai Jelgavā.

Pagājušā gadā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) Krievijas pilsoņiem izsniegusi 1450 termiņuzturēšanās atļaujas. Biežākie iemesli – darbs, ģimenes apvienošana un studijas. Kopumā derīgas termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā, pēc PMLP datiem, ir aptuveni 10 300 Krievijas pilsoņiem.  

"Termiņuzturēšanās atļauju var piešķirt uz laiku līdz pieciem gadiem. Ja persona Latvijā ierodas, lai strādātu, un darba līgums uz vienu gadu, tad termiņuzturēšanās atļauja arī tiks piešķirta uz vienu gadu," stāsta PMLP pārstāve Madara Puķe. "Tad, kad beidzas termiņuzturēšanās atļaujas termiņš, pirmkārt, personai ir tiesības pagarināt, ja turpina studijas vai darba attiecības. Nodzīvojot Latvijā piecus gadus pēc kārtas un protot latviešu valodu, persona var pieteikties pastāvīgajai uzturēšanās atļaujai."

Un šeit seko interesantākais – izrādās, pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā saņēmuši 40 955 Krievijas pilsoņi. Tātad kopā ar 10 300 terminēto atļauju saņēmējiem – tie ir aptuveni 51 200. Salīdzinājumam – tas ir vairāk nekā dzīvo Jūrmalā vai mazliet mazāk nekā Jelgavā. 

"Aptuveni 32,3 tūkstoši no šiem cilvēkiem ir mūsu pašu bijušie pilsoņi un nepilsoņi, kas, dzīvojot Latvijā, pieņēmuši Krievijas pilsonību. Viņiem tiek piešķirta pastāvīgās uzturēšanās atļauja. Tā arī šis skaitlis ir veidojies lielais," norāda PMLP pārstāve. 

Imigrācijas likums paredz virkni gadījumu, kad uzturēšanās atļauju var anulēt, piemēram, par dažādiem likumpārkāpumiem. PMLP gan šodien vēl nebija gatavs atklāt, cik bieži šī norma piemērota attiecībā pret Krievijas pilsoņiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti