Uzņēmēji apmierināti ar jauniešu veikumu vasaras darba programmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šovasar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) organizē darbu skolēniem, un atsaucība no jauniešiem ir liela, taču reģionos trūkst darba devēju. Apmēram pieciem tūkstošiem skolēnu vēl nav atrasta darba vieta. Uzņēmumi gan ir apmierināti ar jauniešu darbu, daži pat piedāvā strādāt arī  pēc programmas beigām.

NVA vasaras darba programmā reģistrējušies virs 10 tūkstošiem skolēnu, un šobrīd strādā vairāk nekā desmitā daļa. Katrs skolēns var strādāt vienu mēnesi. Visvairāk jauniešus plānots nodarbināt jūlijā.

NVA eksperte Vineta Leončika stāsta, ka darbvietu šobrīd pietiks vien pusei jauniešu: „Skolēni pieteikušies aktīvi ir visās filiālēs. Ar darba dēvēju aktivitāti ir savādāka situācija. Veiksmīgi gandrīz visas plānotās darbvietas jau ir pieteiktas Ventspils, Liepājas filiālēs Jēkabpilī, kā arī Rēzeknē un vēl citās lielajās pilsētās, kur darba devēju ir vairāk. Sliktāka situācija ir lauku reģionos, mazajās pilsētās, kur šo darba devēju nav tik daudz. Līdz ar to arī šiem skolēniem nevaram tik daudz piedāvāt."

Skolēniem tiek nodrošināta puse no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas, otru pusi un nodokļus sedz uzņēmums. „Rīgas piena kombināts”, pateicoties šai programmai, šovasar nodarbina apmēram simts skolēnu. „Food Union” saldējuma zīmola vadītāja Ilze Blauberga uzskata, ka tā skolēniem ir iespēja uzkrāt darba pieredzi: „Tas ir ļoti labi, ka viņiem ir iespēja strādāt, jo tad, kad jaunietis grib uz pilnu slodzi strādāt ne tikai vasarā, bet arī skolu beidzot, visi prasa pieredzi. Un, ja ir pieredze vienā, otrā vai trešā uzņēmumā, tas ir tikai un vienīgi pozitīvi darba devēju acīs, ka jaunietis ir strādājis un apliecinājis sevi."

Viņa atzīst, ka

skolēni ir motivēti un centīgi. Paši jaunieši, pateicoties darbam, labāk apzinās naudas vērtību.

„Es gribēju vasarā vismaz kādu mēnesi pastrādāt, paskatīties, kā tas ir. Un tad es uzzināju par iespēju strādāt „Rīgas piena kombinātā”, plus papildus bezmaksas saldējums, kas ir noteikti ļoti vilinoši,” saka jauniete Auguste. „Ir interesanti, var iepazīt daudzus jaunus cilvēkus un redzēt, cik īstenībā ir grūti dabūt naudu un ko vajag darīt, lai dabūtu naudu," atzīst Laura.

Tirdzniecības centrs „Stockmann” vasarā nodarbinās 21 skolēnu. Jaunie veikala darbinieki augstu vērtē iespēju strādāt un iegūt pieredzi darbā ar klientiem un vadību. „Strādāt es vēlējos tāpēc, ka vēlējos iegūt jaunu pieredzi, iemaņas, ko es varētu izmantot turpmākajā darba dzīvā. Ar kaut ko jau ir jāsāk. Pirmā profesija var nebūt tā pati kārotākā un iecienītākā, kas tev visvairāk patiks, bet ar kaut ko jāsāk, jāgūst pieredze un jāiet tālāk," saka Gintars.

„Stockmann” personāla vadītāja Ieva Guļāne ir apmierināta ar jauniešu darba kvalitāti. Viņa atklāj, ka dažus plāno paturēt darbā ilgāk par mēnesi. Guļāne uzskata, ka īsais darba termiņš ir viens no programmas lielākajiem trūkumiem. Uzņēmums, kārtojot dokumentus, atlasot un apmācot jauniešus, ir ieguldījis laiku, kas vienā mēnesī neatmaksājas. „Tas bija pirmais impulss, bet vēlāk, saskaroties ar lielo administrēšanu, tomēr jāsaka, ka izdevīgāk mums pašiem nodarbināt, nekā caur Nodarbinātības valsts aģentūru," neslēpj Guļāne.

Nodarbinātības valsts aģentūra skaidro, ka termiņš noteikts, lai pirmo darba pieredzi varētu iegūt pēc iespējas vairāk skolēnu. Programmas budžets atļauj nodarbināt vēl vismaz 400 skolēnu. Gan skolēniem, gan uzņēmējiem joprojām ir iespēja pieteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti