Dienas ziņas

Lietū ceriņu krāsas ir vēl košākas!

Dienas ziņas

No nākamās nedēļas būtiski satiksmes ierobežojumi Rīgā

Ukraiņi nesteidz savus auto reģistrēt Latvijā

Ukraiņi nesteidz savus auto reģistrēt Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā atrodas vairāki tūkstoši automašīnu no Ukrainas, bet reģistrētas ir vien dažas. Lai gan likums paredz veikt auto pārreģistrāciju trīs mēnešu laikā kopš ierašanās Latvijā, pēc aizvadītām 90 dienām Ukrainas iedzīvotāji kūtri reģistrē savus auto. 

Apdrošinātāji lēš, ka Latvijā iebraukuši vairāki tūkstoši Ukrainas bēgļu ar savām mašīnām. Precīzas statistikas Latvijā par šiem datiem nav. Likums paredz, ka pēc 90 dienām auto ir jāpārreģistrē uz Latvijas numuriem, taču praktiski tas nenotiek. 

"Tā aktivitāte, lai pārreģistrētu transportlīdzekļus, kuri ir reģistrēti Ukrainā, ir pavisam niecīga, un līdz pagājušajai nedēļai tie bija līdz 10 transporta līdzekļu, tajā skaitā arī piekabes," stāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Domājams, ka viens no būtiskākajiem apstākļiem ir tas, ka Ukrainas civiliedzīvotāji cer pēc iespējas ātrāk atgriezties savā mītnes vietā un pārreģistrāciju negrib sākt.

CSDD atzīst, ka likumos ir nepilnības, kas arī neveicina reģistrēšanos.

"Nav noteikts sākuma punkts, kad sāk uzskaitīt šīs 90 dienas. Līdz ar to lieta līdz galam nav sakārtota, un ar šiem transporta līdzekļiem, kamēr izmaiņas šajos grozījumos nav pieņemtas, satiksmē drīkst piedalīties," norādīja CSDD pārstāvis.

Tikmēr Satiksmes ministrijas sagatavotie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā ir jau saskaņoti ar ministrijām Civilās aizsardzības operatīvās vadības centra sanāksmē. Tie paredz automašīnu reģistrēšanas kārtību sakārtot tiem Ukrainas  iedzīvotājiem, kuri iekļauti Latvijā Fizisko personu reģistrā.

Tas arī atvieglos darbu Valsts policijai fiksēt notikušos pārkāpumus ceļu satiksmē. Pēc Valsts policijas sniegtās informācijas no šā gada 1. marta līdz 31. maijam ir reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistītais transportlīdzeklis ir Ukrainā reģistrēts. Katra šī negadījuma vainīgo pusi policija gan neizpauž. Tikmēr apdrošinātajiem pieteikto negadījumu skaits ir vēl mazāks.

"Kopš 24. februāra mums ir pieteikti seši negadījumi, tādi, kur ir iesaistītas ukraiņu automašīnas. Ja mēs tā rupji rēķinām, ka dienā notiek 100 ceļu satiksmes negadījumu Latvijā, tad, ja mums trīs mēnešos ir seši negadījumi ar iesaistītām ukraiņu automašīnām, tad daudz jau to negadījumu nav. Jāatzīst, ka ukraiņi laikam ir samērā disciplinēti vadītāji," komentēja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Apdrošinātāji min vien nelielus negadījumus ar salīdzinoši niecīgiem auto bojājumiem. Līdz ar to arī apdrošināšanas atlīdzībās šajos negadījumos izmaksātās summas svārstās no dažiem simtiem līdz dažiem tūkstošiem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti