Ukrainas bēgļi var pieteikties latviešu valodas mācībām

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) atklāta konkursā noskaidrojis 33 organizācijas, kas Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas latviešu valodas apmācības. Līdz ar to uzsākta pieteikšanās latviešu valodas kursiem, kas pieejami visā Latvijā gan klātienē, gan attālinātā, gan arī hibrīda režīmā, informēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone.

Pēc viņas teiktā, konkursa "Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem" mērķis bija noteikt pēc iespējas vairāk pakalpojuma sniedzēju, kas nodrošinās bezmaksas latviešu valodas mācības vismaz 120 stundu apjomā A1 līmenī Ukrainas civiliedzīvotājiem visos Latvijas reģionos, tā piedāvājot Ukrainas civiliedzīvotājiem izvēles iespējas valodas apguvei katram ērtā vietā un laikā.

Latviešu valodas kursiem iespējams pieteikties SIF mājaslapā "www.sif.gov.lv" vai pa tālruni 27 380 380.

"Esam apmierināti ar iesniegtajiem piedāvājumiem, jo plānotie latviešu valodas pakalpojuma sniedzēji var nodrošināt kopumā lielāku kapacitāti, nekā sākotnēji bija plānots.

Iepriekš rēķinājāmies, ka aptuveni 7000 Ukrainas civiliedzīvotāju Latvijā varētu apgūt valsts valodu finansējuma ietvaros, lai veiksmīgi iekļautos Latvijas sabiedrībā, izglītībā un nodarbinātībā, bet konkursa rezultātā valodu būs iespējams apgūt aptuveni 12 000 cilvēku.

Mācību programmas ietvers tādu prasmju apgūšanu kā klausīšanās, lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas prasmes saziņai vienkāršās sadzīves un ikdienas situācijās. Latviešu valodas mācības plānotas no 2022. gada jūnija līdz decembra beigām," skaidroja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pieteikumus latviešu valodas apmācībām varēja iesniegt visu Latvijas reģionu tiešās vai pastarpinātās valsts pārvaldes iestādes, atvasinātas publiskas personas, citas valsts iestādes vai privāto tiesību juridiskās personas / starptautiskās organizācijas pārstāvniecības Latvijā, kas darbojas saliedētas sabiedrības attīstības, izglītības vai sociālās iekļaušanās jomā. Konkursa rezultātā piesaistīti 33 valodas mācību nodrošinātāji, kas ir Latvijā reģistrētas izglītības iestādes vai valodas programmu īstenošanai saņēmuši licenci pašvaldībā.

Konkursā iesniegtos pieteikumus vērtēja pieteikumu vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir divi pārstāvji no Kultūras ministrijas (KM), pa vienam pārstāvim no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latviešu valodas aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības. Komisijas sastāvā bija arī SIF pārstāvis, kurš vadīja vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalījās.

KONTEKSTS:

Daļa Ukrainas iedzīvotāju, īpaši ģimenes ar maziem bērniem, bija spiesti doties bēgļu gaitās pēc tam, kad Krievija 24. februārī sāka iebrukumu Ukrainā. Saskaņā ar ANO datiem bēgļu gaitās devušies vairāk nekā seši miljoni Ukrainas iedzīvotāju. Latvijā reģistrējušies vairāk nekā 30 000 Ukrainas civiliedzīvotāju.

Valdība aprīļa sākumā atbalstīja KM iniciatīvu visos Latvijas reģionos nodrošināt bezmaksas mācību kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izteikuši vēlēšanos apgūt latviešu valodu. Šim mērķim no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem līdz gada beigām piešķirti 3 042 039 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt