Panorāma

"Figaro kāzas" Latīņamerikas seriālu stilistikā

Panorāma

J.Čunka no Neatkarības laukuma Kijevā

Ukrainā cietušajiem palīdzēs Latvijas Sarkanais Krusts

Ukrainā cietušajiem palīdzēs Latvijas Sarkanais Krusts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pārsienamo materiālu, medikamentu un darba instrumentu pašlaik pietrūkst mediķiem, kuri ārstē Ukrainas sadursmēs cietušos. Pēc koordinējošā ārsta aicinājuma, Latvijas Sarkanais Krusts atvēris ziedojumu kontu, lai savāktu līdzekļus vajadzīgajām precēm. Tikmēr labdarības organizācijā “Ziedot lv” norāda – Latvijas iedzīvotāji jau kādu laiku izrādījuši interesi par iespējām ziedot Ukrainā cietušajiem, bet Ukrainas valdība liegusi vietējām organizācijām pieņemt ziedojumus no ārvalstīm.

Latvijas sarkanajā krustā skaidro, ka kolēģi Ukrainā ir ļoti skaidri norādījuši, kuras tieši preces viņiem ir nepieciešamas, un kuru pašiem ir gana, piemēram, donoru asinis esot gluži vai spaiņiem, jo cilvēki Kijevā dienu un nakti stāv rindās, lai tās nodotu.

Pirmo sūtījumu ar cietušo ārstēšanai nepieciešamajām precēm un medikamentiem Latvijas Sarkanais krusts cer nogādāt Ukrainā jau nākamās nedēļas sākumā, un sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā tiek meklēti veidi, kā atvieglot muitas procedūras preču ievešanai valstī.

„Mēs esam uzrunājuši arī medikamentu tirgojošās organizācijas, gan vairumtirdzniecības, gan mazumtirdzniecības organizācijas. Ļoti iespējams, ka mēs spēsim kaut ko arī no viņiem saņemt ziedojumu formā. (..)  Latvija nebūt nav tā valsts, kas spētu nodrošināt tādus apjomus, kurus tur nevarētu patērēt. Cik mēs spēsim sagādāt, tik mēs arī nosūtīsim,” atzīst Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Daļu nepieciešamo preču solījusi sagādāt Latvijas veselības ministrija, tāpēc par savāktajiem līdzekļiem Latvijas sarkanais krusts plāno segt arī transportēšanas izdevumus, un, ja kas paliks pāri, arī finansiāli atbalstīt Ukrainas sadursmēs cietušo ārstēšanu. Labdarības organizācijā Ziedot lv gan norāda – par spīti iedzīvotāju interesei, ziedot lv vēl līdz šim nav uzsācis ziedojumu vākšanu, jo trūkst pārliecības, ka saziedotā nauda sasniegs mērķi.

Ukrainas valdība neļauj pieņemt no ārvalstu organizācijām ziedojumus vietējām organizācijām. (..) Mēs izpētījām arī Ukrainas organizāciju mājaslapas, kur arī bija izlikti paziņojumi, ka diemžēl no ārvalstu kontiem mēs naudu nevaram saņemt,” saka „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

„Ziedot.lv” skaidro, ka sākotnēji trūcis informācijas arī par to, kuru no konfliktējošajām pusēm atbalsta Ukrainas sarkanais krusts, bet šobrīd aicina cilvēkus uzticēties Latvijas palīdzības organizācijai un atbalstīt Ukrainā cietušos. Informācijas par bankas kontu, uz kuru pārskaitīt ziedojumus, iespējams saņemt, zvanot uz sarkanā krusta informācijas tālruni. Jāpiebilst, ka pirmdien Latvijas valdība ārkārtas sēdē lems, vai paplašināt palīdzības sniegšanu Ukrainai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti