Panorāma

Līga un Jānis arī dēlam izvēlas vārdu Jānis

Panorāma

Panorāma

Turpina meklēt Gaujā pazudušo vīrieti

Turpina meklēt Gaujā noslīkušo vīrieti

Jau vairākas dienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki turpina meklēt trešdien Gaujā pazudušo vīrieti. Sākotnēji tika izplatīta maldinoša informācija, ka Cēsīs, upē, apgāzusies laiva, un vienam cilvēkam izdevies izglābties, bet otram – nē. Taču tagad noskaidrots, ka patiesībā divi cilvēki bija devušies peldēties.

Pirms sešiem pēcpusdienā ugunsdzēsēji un glābēji saņēma izsaukumu, ka Cēsīs – Gaujā – apgāzusies laiva, un viens cilvēks paša spēkiem ticis līdz krastam, bet otrs pazudis. Pašlaik noskaidrots, ka laivas nebijis, un abi cilvēki šurp atbraukuši nopeldēties.

Teritorija, kur notika traģiskais negadījums, piektdien ir norobežota un ir izvietotas zīmes, ka šeit peldēties ir aizliegts. Kā novēroja LTV, cilvēki to ievēro. Savukārt glābēji šodien atkārtoti pārmeklē vietu, kur vīrietis tika parauts zem ūdens.

Visu pagājušo vasaru šeit peldējāmies, Latvijas Televīzijai stāsta Miks Dukurs, kurš pats notikuma vietā ieradies desmit minūtes pēc vīrieša noslīkšanas. Viņa mamma gan redzējusi to visu – vienu brīdi vīrietis vēl sievietei atbildējis, bet pēc tam burtiski pazudis.

VUGD turpina meklēt Gaujā pazudušo vīrieti

"Mamma redzēja arī visu to pašu slīkšanu. Tur bija ģimene, es saprotu, sieva un vīrs, kas regulāri šeit atpūšas. Vietējie. Tā kā nav tā, ka viņi pirmo reizi to šeit darītu. Bet šogad arī glābēji teica, ka Gauja ir īpaši neparedzama. Šeit, piemēram, šajā vietā ir 8 metri augšā ūdens līmenis. Glābējs pats teica, ka viņš neriskētu te iet peldēties," stāsta aculiecinieks Miks Dukurs.

Gauja ir viltīga un bīstama upe, un tās gultne ir mainīga. Arī zemūdens meklēšanas darbos cilvēku aizvien nav izdevies atrast.

"Es nezinu, mēs vēl šodien runājām, ka ir grūti iedomāties, kā ir sievietei, jo tas skats bija baiss. Es pāris reizes dzīvē esmu tik dramatiskas emocijas piedzīvojis. Cilvēks ir sabrucis, tikko viņa sēdēja krastā, un te ir palikušas tikai čības," turpina aculiecinieks.

Glābēji darbus turpina no saules ausmai līdz rietam, kamēr ārā ir gaišs. Vairākkārt pārmeklēta upes gultne līdz pat Raiskuma pagastam.

Gaujā pazudušā vīrieša meklēšana

VUGD Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas vada komandieris Raivis Indriksons skaidro: "Līmenis ir ļoti augsts pēc visiem lietiem, ir pacēlusies straume. Tāpēc ir bīstami tur peldēt. Pārmeklējām vakar līdz Ķūķu klintīm un šodien atkal atsākām no tās vietas, kur noslīka. Pašreiz meklēšanas darbos piedalās Cēsu daļas un Valmieras daļas ūdenslīdēji."

Savukārt Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte uzsver: "Šajā iedzīvotājiem iecienītajā peldvietā Cēsīs krasi ir mainījusies upes gultne, tādēļ peldvieta šobrīd ir kļuvusi dziļāka un ūdens līmenis patreiz ir augsts. Tādēļ gribam uzsvērt, ka peldvieta nav droša un tā šobrīd ir norobežota."

Vien pāris kilometrus tālāk nekādu brīdinājuma zīmju nav. Pie peldvietas novietota ugunsdzēsēju automašīna ar piekabi, un var spriest, ka no šīs vietas ūdenslīdēji sākuši savus meklēšanas darbus šodien. Vietējie par vīrieša noslīkšanu zina. Karstajā laikā ūdens vilina, esot uzmanīgi.

"Šogad ūdens līmenis ir augstāks un Gauja ir straujāka. Laiks ir karsts, ir jābūt uzmanīgiem. Tā vienmēr ir bijis, bet šogad – vēl jo vairāk. Bērni, suņi, cilvēki – esam uzmanīgi!" teica peldētājs Edgars.

Priekšā vēl divas karstas brīvdienas, kuru laikā jāatceras par drošību. Vēlams peldēties oficiālajās peldvietās, upēs jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume un tuvumā nav atvaru un citu bīstamu vietu. Bet, vizinoties ar laivu, obligāti jāuzvelk glābšanas veste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt