4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Tukumniecēm jāsteidz dzemdēt līdz 1.martam

Tukumnieces bažījas par dzemdību nodaļas slēgšanu 1. martā

Slimnīcās dzemdību nodaļas, kurās gadā laikā piedzims mazāk nekā 700 bērnu, būs jāslēdz. Šogad 1. martā tiks slēgta Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļa, un šis fakts vietējās māmiņās sēj bažas. Tomēr slimnīca vienojusies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, ka tas grūtnieces izvadās uz reģionālajiem dzemdību namiem.

"Es esmu no Tukuma. Un izlasīju, ka 1. martā slēgs mūsu dzemdību nodaļu ciet. Man visi septiņi bērni ir piedzimuši Tukumā, gaidu astoto bērnu," stāsta tukumniece Tatjana.

Līdz šim viņa ceļu uz tuvējo dzemdību namu mērojusi kājām, taču bažas vieš neziņa, kad tieši bērns piedzims.

"Un, kamēr izsauc tos ātros, tagad šinī laikā, ej nu zini, kurā brīdī tas bērns piedzims," prāto Tatjana.

Pagājušgad Tukuma slimnīcas dzemdību nama nodaļā bijušas 282 dzemdības, stāsta Tukuma slimnīcas galvenā māsa Inita Lazare.

Arī Maija, četru bērnu māmiņa, par gaidāmajām pārmaiņām nav priecīga.

"Žēl, ka slimnīca taisās ciet, jo slimnīca mums nozīmīga. Jo gadās arī neparedzētas lietas, ja jādodas uz Talsiem, Rīgu. Te mājinieki, radi, draugi, kas nāk ciemos," viņa stāsta.

Vērtētāji uzskata, ka Tukuma puses dzemdētājas viegli var nokļūt arī  Dobeles, Talsu, Bulduru vai Rīgas slimnīcās, tikmēr topošās māmiņas par to nav pārliecinātas.

"Esam informējuši ginekologu prakses, lai sievietes var savlaicīgi ieplānot ilgāku ceļu uz Jūrmalu, Dobeli, Rīgu," norāda Inita Lazare.

Tukuma slimnīca esot vienojusies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, ka vajadzēs izvadāt grūtnieces uz dzemdību namiem. 

Dzemdību namu reforma paredz slēgt dzemdību nodaļas ar mazāk nekā 700 dzemdētājām gadā. Mērķis ir resursu ietaupījums un kvalitatīvu pakalpojumu koncentrēšana reģionālajos centros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti