Dienas ziņas

EP izvaicā V. Dombrovski

Dienas ziņas

Vienojas partijām dot 4,5 miljonus eiro gadā

Kāda nākotne gaida Tukuma tirgu?

Tukuma iedzīvotājus satrauc tirgus nākotne

Jau vairākus mēnešus Tukuma iedzīvotāji ir satraukti par tirgus nākotni. Tas neesot spējīgs pats sevi uzturēt, tāpēc no jaunā gada tikšot slēgts, ja vien netiks panākta vienošanās ar  pašvaldību par dalīto īpašuma attiecību pārtraukšanu. Kā skaidro tirgus juridiskie saimnieki, pašreiz tirgus potenciāls netiekot izmantots pilnībā, bet piesaistīt investoru dalītajam īpašumam neesot iespējams.

Trīs reizes nedēļā daudzi apkaimes zemnieki, mazdārziņu īpašnieki un arī rūpniecības preču tirgotāji rosās Tukuma tirgū. Vairākus mēnešus tirgotāju  prātus gan satrauc gaisā virmojošā ziņa, ka no nākamā gada tirgus varētu tikt slēgts. Vairums no uzrunātajiem atzīst, ka pārējās nedēļas dienās tirgoties dodas uz citām pilsētām, tomēr tukumnieki esot vislabākie pircēji. Vēl sarežģītāka situācija tad rastos mazo tirgus veikaliņu saimniekiem, kuriem teju neiespējami ir savu preci salikt pāris čemodānos.

"Tas nozīmē, ka jāmeklē būs cita, kur tirgoties. Ļoti, ļoti žēl, jo tirgus ir visiem mīļš, un mēs mīlam savu Tukuma tirgu, un maz būs tad arī cilvēkiem darbiņa. Būs jāmeklē darba vietas vai nu jābrauc uz citiem tirgiem," sacīja kosmētikas veikaliņa saimniece Inese Strautmane. SIA''Tukuma rajona patērētāju biedrība'' valdes locekle Irina Taube telefonsarunā apstiprina, ka, ja attieksme no pašvaldības puses nemainīsies, tirgus no nākamā gada 1. janvāra varētu tikt slēgts.

Taube norāda, ka kādreiz dotācijas tirgum sanākušas no citiem objektiem, bet tagad viss ir samazinājies līdz minimumam, bet tirgus pats sevi neuztur.

Vēsturiski izveidojies, ka tirgum ir 33 īpašnieki. Kioski ir privātīpašums, bet patērētāju biedrībai pieder paviljoni. Savukārt zeme pieder pašvaldībai, kas to uz 50 gadiem iznomājusi ''Tukuma rajona patērētāju biedrībai''.Tā arī esot  galvenā problēma, kas liedzot piesaistīt investoru, lai tirgu sakārtotu un tas kļūtu par pievilcīgu objektu arī pasākumu rīkošanai un tūrismam. Taube skaidro, ka būtu ar mieru gan pārdot patērētāju biedrības īpašumus pašvaldībai, gan iemainīt uzņēmuma īpašumā tirgus zemi, tomēr dzirdīgas ausis pašvaldībā līdz šim neesot rastas.

Šobrīd gan pašvaldība sarosījusies, un  jau rīt komitejas sēdē tiks lemts par  tirgus īpašuma novērtējumu, ko finansēt varētu pašvaldība. Kāds būs nākamais solis, vēl tikšot domāts, jo, atsavinot ēkas, pašvaldībai  jāatpērk būtu arī vairāk nekā trīsdesmit tirgus teritorijā esošie  kioski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt