Dienas ziņas

Pētījums noliedz depozīta sistēmas efektivitāti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņēmēju viedoklis – pārmaiņām jābūt

Talsu novada uzņēmēji cerīgi par gaidāmo teritoriālo reformu

Gaidāmā administratīvi teritoriālā reforma ir svarīgs notikums Talsu novada uzņēmējiem. Viņus nesatrauc pārmaiņas kartē, bet interesē sadarbības iespējas un uzņēmējdarbības attīstība. Lai novads attīstītos, uzņēmēji no pašvaldībām turpmāk gaida lielāku atbalstu. Ir jāuzlabo infrastruktūra, jāsakārto ceļi, skolu sistēma, sociālā joma, uzskata uzņēmēji.

''Talsu Komersantu klubs" apvieno 42 Talsu novada uzņēmējus, kas regulāri tiekas ar Talsu novada domes vadību, lai pārrunātu aktuālos jautājumus. Tā kā gaidāmajā novadu administratīvi teritoriālajā reformas kartē norādīts, ka pašvaldībai tiks pievienoti Rojas, Mērsraga un Dundagas novadi, tad uzņēmējiem bija svarīgi savas idejas nodot arī šo novadu pārstāvjiem.

"Ir jāiet roku rokā, ir jāsakārto ceļi, ir digitalizācija jāveic. Ir jāsakārto viss tā, lai iedzīvotājam būtu ērti, lai viņi paliktu šajos novados," pauda kluba valdes locekle Jana Kalēja.

Gan minēto novadu pārstāvji, gan uzņēmēji vienprātīgi atzīst, ka pārmaiņām ir jābūt. Tikai tās sāktas no nepareizās puses. Vispirms jābūt skaidriem mērķiem un kritērijiem, tikai tad jāsāk zīmēt sadalījums kartē. Tāpat iedzīvotājiem vairāk ir jāstāsta par pozitīvajām pārmaiņām un ieguvumiem.

"Samazināsies birokrātiskais aparāts, būs vienota, centralizēta sistēma, uz novadiem varēs lielākus līdzekļus dabūt, sakārtosies infrastruktūra. Jūs saņemsiet labāku pakalpojumu izglītībā, sociālajā jomā," teica uzņēmējs Kaspars Eihe.

Tikmēr Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa pauda: "Ja, teiksim, runa ir par to, ka reforma notiek saprātīgi, plānoti, ar kaut kādiem ilgtermiņa mērķiem, tad es piedalos. Ja tā ir kāda ambīcijas, ka tas, kas ir bijis iepriekš, tas ir slikti un tagad būs labi, tad negatīvi skatos uz to."

Kā uzsver uzņēmēji, ir jāpanāk tas, lai pašvaldības nenodarbotos ar uzņēmējdarbību, maksimāli visas šīs jomas funkcijas nododot uzņēmēju rokās. Kā piemēri tiek minēti viesnīcu un ēdināšanas pakalpojumi, kokzāģētavas, namu apsaimniekošana, dārzeņu audzētavas. Pašvaldībām ar šīm nozarēm nebūtu jānodarbojas, tā vietā jāattīsta izglītība, sociālā joma un jārada piemērota vide uzņēmējdarbības veicināšanai.

Uzņēmēji ir gatavi iesaistīties novada attīstības veicināšanā, nodrošinot darbavietas, bet, lai to panāktu, viņi sagaida lielāku skaidrību par reģionālo reformu un atbalstu no pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti