Ārpus Rīgas

Igauņi uz Latviju brauc ne tikai pēc alkohola, bet arī pēc pārtikas un darbiniekiem

Ārpus Rīgas

Pensionāre piemājas dārza audzē kaņepes, policija ierosina krimināllietu

''Talsu vēstis'' žurnāliste Mārīte Jankeleviča par auditoriem

Talsu domē auditore pauž bažas par viņas darba ierobežošanu pēc mēra nomaiņas

Talsu novadā pēc domes priekšsēdētāja nomaiņas tiekot ierobežots auditores Solvitas Zemītes darbs, šonedēļ Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Talsu vēstis” žurnāliste Mārīte Jankelēviča.

11.oktobrī notika Talsu novada domes sēde, kurā pašvaldības auditore Solvita Zemīte sniedza atskaiti par paveikto šajā gadā. Vienlaikus viņa atklāja, ka kopš domes vadības maiņas un Daiņa Karola (Latvijas Zemnieku savienība) nākšanas pie varas tiek apgrūtināts auditores darbs, liekot strādāt kā ārējam nevis iekšējam auditiem, kā tas bija iepriekš.

Auditors pašvaldībā pārbauda izpildvaras darbu, to analizē un sniedz ieteikumus, lai novērstu neatbilstības. Iekšējam auditoram ir būtiska iespēja saņemt nepieciešamo informāciju audita veikšanai.

Auditore aizvien var saņemt nepieciešamo informāciju, taču pagarināts birokrātiskais process – viņai nākas sagatavot informācijas pieprasījumus, kas nonāk pie attiecīgajiem darbiniekiem, kuri sniedz prasītos datus. Turklāt auditore uzsver, ka

viņai nākas paļauties uz informāciju, ko iedod izpildvara, bet nav pārliecības, ka iesniegta pilnīga informācija.

Auditore pauda, ka līdz ar izmaiņām darbs ir kā taustīšanās tumsā - viņi nevar precīzi zināt, ko tieši prasīt, jo neredz visu informāciju, kas būtu pieejama. Iepriekš auditorei esot bijusi brīva pieeja nepieciešamajiem datiem. Tāpat viņai ierobežota piekļuve pašvaldības iekšējai informācijas sistēmai, kā arī nav brīvas pieejas grāmatvedības datiem.

Domes priekšsēdētājs Karols laikrakstam esot skaidrojis, ka auditorei mainītas darba metodes, lai sakārtotu darba organizāciju pašvaldībā. Viņaprāt, auditore aizvien var iegūt visu nepieciešamo informāciju un neesot bijis neviena signāla, ka viņas darbs tiktu traucēts un netiktu sniegta pieprasītā informācija. Viņš arī esot norādījis – ja domē kāds nesniegs pilnīgu informāciju auditorei, par to būs jāatbild attiecīgajam darbiniekam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti