Panorāma

Klusuma mūzika Lielajā Piektdienā

Panorāma

Beverīnas novadā kooperācija veicina attīstību

Studentu apvienībai jauns līderis

Studentu apvienību vadīs Mikus Dubickis

Sestdien uz Latvijas Studentu apvienības (LSA) kongresu sapulcējās ap 200 jauniešu no dažādām augstskolām, lai ievēlētu jaunu apvienības prezidentu. Uz šo amatu tika izraudzīts LSA akadēmiskā virziena vadītājs Mikus Dubickis.

Kongresa dalībnieki ar balsu vairākumu par piemērotāko atzina Miku Dubicki, kurš studē uzņēmējdarbību un vadību. Kā vienu no galvenajiem izaicinājumiem viņš minēja augstskolu akreditāciju, kas faktiski ir apstājusies un satrauc studentus.

No sava jaunā priekšstāvja studenti sagaida aktīvu rīcību, lai aizstāvētu studējošo intereses sarunās ar valsts vīriem par augstākās izglītības politikas reformām. Un, lai vērā ņemtu arī reģionālo augstskolu studentu domas. „Lai arī mūs kā reģionālo augstskolu uztver nopietnāk.. ne tikai Rīgu, bet arī mūs, Daugavpili, jo esam otra lielākā pilsēta un studējoši. Mums ir svarīgi būt informācijas centrā un nevajag mūs attālināt,” skaidroja Daugavpils Universitātes studente Gunita Vanaga.

LSA pārstāvis darbojas Augstākās izglītības padomē, kam savukārt ir konflikts ar zinātnes un izglītības ministru. Studenti uzsver - kašķi laiks izbeigt.
„Lai studējošiem nebūtu 101 jautājums, kur mēs ejam, kas notiek ar finansēšanas modeli, vai viņš paliek vai ne... Studējošā vide un mācībspēku vide nepārtraukti tiek kacināta ar provokatīviem piedāvājumiem, un šie piedāvājumi netiek izskaidroti. Latvijas Republikas valdībai vispirms ir jātiek skaidrībā un jāpasaka tie virzieni,” norādīja Pāvels Jurs, Liepājas Universitātes students.

Jau ziņots, ka līdzšinējais LSA prezidents Edvards Ratnieks, kurš plašāku atpazīstamību ieguva, iebilstot izglītības ministra Roberta Ķīļa (RP) reformām, tagad paziņojis, ka dibinās biedrību, kas iestāsies par bezmaksas augstāko izglītību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti