Dienas ziņas

Noskrien 107 km no Rīgas līdz Valmierai

Dienas ziņas

Izstāde «Ražots Saldū»

Studenti palīdz skolēniem apgūt matemātiku

Studenti palīdz skolēniem apgūt matemātiku

Katrā skolā un klasē ir bērni, kuriem matemātika sagādā problēmas. Lai palīdzētu skolēniem pārvarēt bijību pret skaitļiem, formulām un matemātikas likumsakarībām, Latvijā tiek veicināta matemātikas kustība. Tās iniciatori ir Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas neklātienes skolas pārstāvji.

Matemātikas kustības virzītāji - studenti no LU Fizikas un matemātikas fakultātes Līvānu 1.vidusskolā jau ir novadījuši pirmās četras nodarbības, Līvānu novada skolēniem dodot iespēju nostiprināt loģiskās domāšanas pamatprincipus, kā arī apgūt sarežģītu uzdevumu atrisināšanas veidus.

"Galvenais ir sameklēt ļoti labus uzdevumus. Un tad nedaudz varbūt pastāstīt lielās vadlīnijās par metodēm, kā tos risināt. Un tad vienkārši dot risināt, palīdzēt, iet, skaidrot. Risināt pie tāfeles," stāsta LU otrā kursa students Andris Locāns.

"Es domāju arī, ka matemātika attīsta prātu un tāpēc ir vieglāk citās jomās iemācīties un izdomāt loģiski. Atrast risinājumus sarežģītās situācijās," vērtē Rudzātu vidusskolas 11.klases skolniece Margita.

Matemātikas nodarbībās piedalās vairāk nekā 50 Līvānu novada skolēni, kuri atzīst, ka matemātiku pārzina labi, tomēr vienmēr var vēl labāk. Tāpēc jāizmanto katra iespēja, kas dod pieredzi un ļauj ne tikai ātri iemācīties jauno vielu, bet arī rosina domāt par nākotnes profesijas izvēli.

"Mani personīgi interesē ģeometrija, tur viss ir interesanti. Tā kā vēlos kļūt par arhitekti, tas ir arī svarīgi man. Mums tā ir jauna pieredze, jo mums ir jauni skolotāji. Viņi māca daudz mūsdienīgāk, tā, kā māca universitātēs," norāda Līvānu 2.vidusskolas 11.klases skolniece Veronika.

LU studenti atzinīgi vērtē Līvānu novada skolēnu zināšanas, ko apliecina arī skolēnu gūtie panākumi.

"Es piedalos dažādās matemātikas olimpiādēs. Esmu divas reizes uzvarējis Latvijas atklātajā matemātikas olimpiādē," stāsta Līvānu 1.vidusskolas sestās klases skolnieks Ilmārs.

"Es pat reizēm esmu pārsteigta. Esmu sagatavojusi vieglākus uzdevumus, viņi ļoti ātri tiek galā. Tas tāds patīkams pārsteigums," saka Matemātikas neklātienes skolas pasniedzēja, LU trešā kursa studente Ilze Ošiņa.

Pēc nodarbībām skolēnos un studentos nostiprinās pārliecība, ka matemātika nav tikai sarežģīta un precīza zinātne, kas nepieciešama zinātnisku atklājumu izpētē, bet tā tiek izmantota arī ik dienu sadzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt