Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Akcijā «Smiekli ārstē!» aicina atbalstīt dr. Klaunus

Studenti pēta pilsētas svētku nozīmi

Studenti no deviņām valstīm Valmierā pēta pilsētas svētku ekonomisko un kultūras vērtību

Iespēja gūt starptautisku pieredzi – tā saka studenti, kas teju divas nedēļas profesionālās iemaņas apgūst Starptautiskajā Baltijas vasaras skolā Valmierā. Lai arī vasarā studentiem ir brīvlaiks, daļa jauniešu no vairākām pasaules valstīm savu brīvo laiku pavada intensīvos mācību kursos un praktiskos semināros.

Starptautiskās Baltijas vasaras skolas studenti analizē ievāktos datus par nesen notikušo Valmieras teātra festivālu un pilsētas svētkiem. Šogad studentu galvenais uzdevums ir desmit dienu laikā izstrādāt pētījumu, kas parādīs abu pasākumu norises ekonomisko, kultūras un ilgtermiņa vērtības.

Jaunieši mēģinās rast atbildi, vai abus nozīmīgos kultūras pasākumus iespējams apvienot, ietaupot finanšu līdzekļus un resursus, kā arī analizēt to, kādi būtu ieguvumi un zaudējumi, tos apvienojot.

Tā kā studenti ir no dažādām studiju programmām, katrs darbojas jomā, kuru pārzina vislabāk, taču visiem jauniešiem ir kopīgs mērķis - starptautiska pieredze profesionālajai izaugsmei.

“Man ļoti patīk starptautiskā vide, tāpēc es nolēmu pieteikties, satikt jaunus cilvēkus un iegūt jaunas zināšanas. Man īpaši interesē tūrisms un pasākumu rīkošana, tāpēc man tā bija ļoti laba iespēja, un es esmu ļoti priecīga, ka esmu šeit,” saka vasaras skolas dalībniece Neja Dvornika.

“Tā ir tiešām laba iespēja attīstīt sevi un pilnveidot. Un es pats studēju biznesu un ekonomiku un, manuprāt, jebkurš ieguvums, ko neiegūst pārējie tavi konkurenti, ir priekšrocība darba tirgū,” spriež Starptautiskās Baltijas vasaras skolas dalībnieks Kristaps Gruševs.

Lai veiksmīgi sasniegtu mērķi, studenti apmeklēja pasākumus gan Valmieras teātra festivālā, gan pilsētas svētkos, tikās ar organizatoriem un aptaujāja pasākumu apmeklētājus, meklējot atbildes par svētku nozīmi.

Ik gadu pirmajā augusta nedēļas nogalē ir vismaz 100 dažādi svētku piedāvājumi, jo pilsētas svētkus atzīmē visā Latvijā. Tieši konkurence to starpā liek meklēt jaunas formas, kā pastāvēt arī turpmāk.

“Tas, kas šeit radīsies, ir varbūt dažas no tām atbildēm, kā, piemēram, pilsētas svētkiem pastāvēt nevis nākamgad, bet arī pēc 10 un 20 gadiem, kurā virzienā tās tendences iet, kāds ir cilvēku noskaņojums un ko jaunie profesionāļi redz kā iesakāmu,” saka Vidzemes Augstskolas docents Andris Klepers.

Starptautiskā Baltijas vasaras skola norisinās jau astoņpadsmito reizi, un šogad tajā līdzdarbojas studenti no deviņām pasaules valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti