Studenti no daudzbērnu ģimenēm varēs saņemt 160 eiro ikmēneša stipendiju

Pilna laika studenti no daudzbērnu ģimenēm līdz 25 gadu vecumam no 1. septembra varēs saņemt stipendiju "Studētgods" 160 eiro apmērā. Tā otrdien lēmusi valdība.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) noteikumi paredz, ka stipendiju maksās mācību gada ietvaros attiecīgās studiju programmas daļas noteiktajos termiņos, bet ne vairāk kā 10 mēnešus mācību gada laikā.

To neizmaksātu arī studiju pārtraukuma laikā, bet izmaksātu studiju mobilitātes laikā. Tāpat noteikumi paredz, ka stipendiju "Studētgods" varēs piešķirt studijām tikai vienā augstskolā vai koledžā un tikai vienā studiju programmā.

Kritēriji stipendijas saņemšanai:

  • ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis;
  • studējošā vecākam vai studējošajam pašam nav uzturlīdzekļu parādu (izņemot Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas reglamentējošajos normatīvajos aktos paredzēto izņēmumu gadījumā);
  • neatrodas studiju pārtraukumā;
  • iepriekš nav ieguvis augstāko izglītību, izņemot, ja studējošais iepriekš ieguva pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un vēlas turpināt studijas nākamajā studiju līmenī;
  • iestājoties augstskolā, centralizēto eksāmenu rezultāti procentuālajā novērtējumā nav zemāki matemātikā par 30% un latviešu valodā par  40%. Ja centralizētie eksāmeni nav kārtoti vai kārtots tikai viens centralizētais eksāmens, ņems vērā mācību priekšmetu vidējo atzīmi no vidējās izglītības dokumenta – tā nedrīkst būt zemāka par 6,00 ballēm;
  • studiju laikā augstskolā un koledžā ir sekmīgs, bez akadēmiskajiem parādiem un vidējā svērtā atzīme iepriekšējā semestrī vai iepriekšēja studiju gada (kursa)  posmā no visiem semestrī vai studiju gadā (kursā) paredzētajiem studiju kursiem nav zemāka par 6 ballēm;
  • studiju laikā nav konstatēti akadēmiskie pārkāpumi, atbilstoši augstskolas un koledžas iekšējos normatīvajos aktos noteiktajam;
  • paša ieņēmumi, vērtējot saņemto pieteikumu atbilstību uz 20. februāri iepriekšējā gadā nepārsniedz 12 000 eiro bruto, bet, vērtējot saņemto pieteikumu atbilstību uz 20. septembri, kopējie studējošā ieņēmumi tekošajā gadā nepārsniedz 8 000 eiro bruto saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā esošo informāciju.

Uz stipendiju varēs pretendēt jaunieši, kuri studē Latvijā pilna laika studijās klātienē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā, bakalaura studiju programmā vai profesionālajā studiju programmā.

Stipendiju maksās studentiem, kuri studijas uzsāks 2021. gada rudenī pamatstudiju līmenī – koledžas vai bakalaura līmeņa programmā valsts augstskolās vai koledžās Latvijā.

Pieteikties stipendijas saņemšanai varēs valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, un turpmāk visa informācijas apmaiņa notiks iespējami automātiski starp Valsts izglītības informācijas sistēmu un citu iestāžu – Sabiedrības integrācijas fonda, Uzturlīdzekļu garantijas fonda, Valsts ieņēmumu dienesta un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācijas sistēmām.

Ja pieteikuma sagatavošanas un iesniegšanas laikā ir konstatēta neatbilstība prasībām par vecumu, pilsonību un imatrikulāciju, tad tālāk pieteikums apstrādāts netiks un netiks pieņemts, par ko Valsts izglītības informācijas sistēma automātiski informē iesniedzēju.

Līdz šim Latvijas augstākās izglītības sistēmā neeksistēja atbalsts augstākās izglītības iegūšanai, kas tiktu sniegts pēc sociālām pazīmēm vai citiem kritērijiem, izņemot akadēmiskās sekmes. IZM norādīja, ka jaunā atbalsta sistēma veicinās augstākās izglītības pieejamību, iekļaušanos studiju vidē, iesaistīšanos pilnvērtīgā mācīšanās procesā un tā pabeigšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt