Dienas ziņas

Pievērsīs uzmanību ceļotājiem

Dienas ziņas

Rudbāržos būs mūsdienīgs pansionāts

Strenčos protestē pret teritoriālo reformu

Strenčos protestē pret novadu reformu – bloķē tranzītielu

Pirmdien, 24. februarī, Strenču novada, Trikātas un Ēveles pagasta uzņēmēji kopā ar lauksaimniekiem, izmantojot smago tehniku, pulcējās Strenčos, daļēji aizšķērsojot tranzītielu, lai protestētu pret šo teritoriju pievienošanu Valkas novadam.

Vairāki desmiti smagās tehnikas vienību bija paralizējušas kustību.  Strenču novada, Beverīnas novada Trikātas pagasta un Burtnieku novada Ēveles pagasta iedzīvotāji uzskata, ka viņi joprojām nav sadzirdēti un viņu viedoklis netiek ņemts vērā.

Protestējot pret iespējamu pievienošanu Valkai, pirmdien tranzītielu Strenčos paralizēja aptuveni 70 traktori no Trikātas un Ēveles pagasta. Tehnikai bija pievienojušies arī jātnieki, kas bija ieradušies no Trikātas.

Sabraukušie lauksaimnieki un uzņēmēji ar smago tehniku vairākkārt pārvietojas no viena tranzītielas gala uz otru, tādējādi būtiski apgrūtinot satiksmi un paužot savu neapmierinātību ar gaidāmo administratīvo teritoriālo reformu.

Tehnikas kolonu ar skaļiem saukļiem pavadīja pilsētas centrā sapulcējušies cilvēki, daži no kuriem rokā turēja plakātus.

Beverīnas novads un Burtnieku novads ir attiecīgi pret Trikātas pagasta un Ēveles pagasta nodalīšanu no savas teritorijas, jo daudz ieguldīts šo pagastu attīstībā. Arī šobrīd ir sākti un līdz galam nerealizēti vairāki projekti.

Pašvaldību vadītāji uzsvēra - ja atbildīgie deputāti neieklausīsies, tad brīdī, kad Administratīvi teritoriālās reformas likumprojekts nonāks parlamentā, tiks rīkota daudz nopietnāka protesta akcija Latvijas mērogā.

Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons norādīja, ka šī bija brīdinājuma akcija, tai nebija speciāli mobilizēti cilvēki, cilvēki paši mobilizējās un sanāca.

Pēc pašvaldību ministrijas pašas izstrādātajiem kritērijiem ir secināts, “ka mēs it kā iekļaujamies Valmieras ekonomiskajā zonā, tas būtu mūsu attīstības virziens, tai pašā laikā politiski nobalsots savādāk, tā ir pretruna, ko viņi paši radījuši, un tad mēs norādām uz šo situāciju”, klāstīja Pētersons.

“Otrkārt, paaudžu paaudzēs mums, Strenču novada iedzīvotājiem, ir bijusi saikne tikai ar Valmieru,” piebilda Pētersons.

Plānots, ka otrdien Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā lems par Strenču novada, kā arī Trikātas un Ēveles pagastu turpmāko likteni, kā arī vērtēs ierosinājumu Valkas pilsētai noteikt īpašu statusu.  

Laikraksta „Ziemeļlatvija” žurnāliste Sandra Pētersone stāstīja, ka nav pret Valku, taču vēlas pievienoties Valmierai. Viņa stāstīja, ka uzrunātie cilvēki cer -  Saeimas komisija ieklausīsies cilvēku viedoklī, protestētāju noskaņojumā un mainīs savu lēmumu, jo visi uzrunātie  protestētāji uzskata, ka viņiem ir jābūt Valmieras novadā, pamatojoties uz līdz šim izveidojušos plūsmu.

Galvenais ir tas, ka iedzīvotājos neieklausās, Latvijas Radio uzsvēra Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons. Viņš vērtēja, ka ieradies bija negaidīti daudz cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti