Straujuma neiebilstu pret Bērziņa kandidatūru tieslietu ministra amatam

Premjerministre Laimdota Straujuma ("Vienotība") tuvākajā laikā plāno parakstīt pašreizējās tieslietu ministres Baibas Brokas (Nacionālā apvienība) demisiju, un viņai nebūtu iebildumu pret Nacionālās apvienības (NA) valdes locekļa, kādreizējā tieslietu ministra Gaida Bērziņa kandidatūru šim amatam.

Straujuma otrdien preses konferencē norādīja, ka viņa tuvākajā laikā parakstīs Brokas demisiju ar 6.augustu, un medijos izskanējusī Bērziņa kandidatūra tieslietu ministra amatam „ir pilnīgi pieņemama”.

Straujuma arī pauda, ka frakcijas varētu atbalstīt Bērziņu, ja NA viņu izvirzīs.

Iepriekš Gaidis Bērziņš  no tieslietu ministra amata atkāpās, jo viņam bija atšķirīgs viedoklis  par ebreju īpašumu restitūcijas jautājumiem, un Straujuma šajā faktā nesaskata nekādu problēmu, jo pašlaik valdības darba kārtībā šāda jautājuma nav.

Straujuma arī uzsvēra, ka Bērziņam nevajadzēs ieskriešanās periodu, lai uzsāktu darbu, jo viņš jau strādājis valdībā. 

Jau ziņots, ka Broka iesniedza demisijas rakstu Straujumai, jo Ģenerālprokuratūra nolēma nemainīt Satversmes aizsardzības biroja lēmumu nepiešķirt viņai augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Lēmumu par ministres portfeļa nolikšanu viņa pieņēmusi pēc apspriešanās ar partijas biedriem. Nacionālajai apvienībai vēl nav skaidras atbildes, kuru virzīs kā jaunu kandidātu tieslietu ministra amatam, taču Broka pieļāva, ka tas varētu būt Gaidis Bērziņš.

Iepriekš ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav mainījis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par atteikumu tieslietu ministrei Baibai Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

SAB neatklāja pielaides atteikuma iemeslus, tomēr, saņemot Brokas partijas biedru pārmetumus par politisku ietekmējamību, SAB vadītājs Jānis Maizītis ir paziņojis, ka atteikuma pamatā ir nopietni iemesli. Tāpat tikušas dotas norādes, ka atteikuma iemesli Brokai, visticamāk, esot ļoti labi zināmi, lai arī politiķe apgalvo pretējo.

Broka SAB lēmumu ģenerālprokuroram pārsūdzēja jūnija beigās. Broka nosūtīja ģenerālprokuroram desmit lappuses garu pārsūdzību, kurā lūdza sniegt pamatojumu, kādēļ viņai tika atteikta augstākās kategorijas pielaide. Broka uzreiz pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas paziņoja par gatavību šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram. Savukārt par tālāko rīcību, ja arī ģenerālprokurora lēmums būs nelabvēlīgs, viņa lemšot vēlāk.

Šogad rudenī notiekošajās Saeimas vēlēšanās Broka nestartēs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti