Panorāma

Bijušais ASV kongresmenis: NATO 5. pants ir svēts

Panorāma

Panorāma

PSKUS moduļu slimnīca ar 40 gultām un trim operāciju zālēm

«Stradiņu» jaunajā moduļu slimnīcā – 40 gultas pacientiem un trīs operāciju zāles

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā piektdien darbu sākusi sen gaidīta ēka – moduļu slimnīca. Tajā iekārtotas trīs operāciju zāles, neatliekamās medicīnas centrs un diagnostikas nodaļa, kurā iespējams izolēt katru pacientu. Mediķi cer, ka jaunās telpas būtiski atslogos slimnīcas sāpīgāko punktu – vietu, kur piestāj neatliekamās palīdzības brigādes un atved tos, kam palīdzība vajadzīga nekavējoties. 

Neatliekamās medicīnas centrs ir reizē slimnīcas vizītkarte un šaurais pudeles kakls. Gadā tajā sniedz palīdzību 20 000 iedzīvotājiem. Daudzi sūdzas, ka nav ērti. To apstiprina arī centra vadītājs Valērijs Ratobiļskis – pacientus, kam vajadzīga palīdzība, izvieto jebkur.

"Mēs netiekam galā ar šādu plūsmu, esam izmantojuši katru kaktiņu, stūrīti, jebkādu telpu, kur varam ārstēt un izmeklēt mūsu pacientus," klāstīja centra vadītājs.

Jaunā moduļu slimnīca būtiski atslogos darbu. 

Ratobiļskis uzsvēra: "Paplašinājums jau sen bija vajadzīgs!"

Vislabāk paplašinājums redzams no gaisa. Moduļu slimnīca uzcelta aiz 15. korpusa. Tajā ir trīs operāciju zāles, neatliekamās medicīnas centrs ar 20 gultām un 20 izolatori.

Būtiski, ka jaunajā slimnīcā beidzot pacientus varēs izolēt, jo iekārtotas vienvietīgas palātas. 

"Katras jaunas telpas mums palīdz. Jo ir ne tikai kovids, ir daudzas pret antibiotikām rezistentas baktērijas, pacienti, kas jāizolē vienvietīgās palātās. Un daudzās valstīs jaunas slimnīcas būvē tikai ar vienvietīgām palātām. Tā ir moderna tendence," stāstīja slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis.

Jaunajās telpās ir arī trīs ''Stradiņos'' modernākās operāciju zāles. 

"Moduļu ēkas ir tikai nākamais attīstības posms uz mūsu slimnīcas A un B korpusu gala rezultātu, kas dotu modernās medicīnas iespēju," norādīja slimnīcas galvenā ārste Eva Strīķe.

Slimnīcā cer, ka darbs jaunajās telpās varētu būt viens no veidiem, kā piesaistīt trūkstošo personālu. Piemēram, Neatliekamās medicīnas centrā trūkst desmit vispārējās aprūpes māsas. Ir arī citas vakances. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt