Panorāma

Vai varēja novērst traģēdiju Rēzeknē?

Panorāma

Saeimas deputāti uzklausa kandidātus darbam NEPLP

Iebildumi pret Stradiņa slimnīcas jauno korpusu

«Stradiņu» jaunajā korpusā Veselības inspekcija atklāj nepilnības

Veselības inspekcija sniegusi negatīvu atzinumu par Rīgas Stradiņa slimnīcas jauno korpusu. Tas nozīmē, ka inspekcija pagaidām iebilst pret ēkas nodošanu lietošanā.

Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga skaidro, ka

inspekcija konstatējusi vairākas būtiskas nepilnības, kas nozīmē, ka jaunais slimnīcas korpuss vēl nav gatavs drošai savu funkciju pildīšanai.

“Nepareizi piestiprināti radiatori, kas apgrūtina telpu dezinfekciju un apstrādi. Ķirurģisko manipulāciju un operāciju bloka atsevišķie risinājumi ir nepilnīgi – nepareiza logu konstrukcija, elektrosadales skapju novietne. Līdz ar to tas neatbilst tehniskā projekta tehnoloģijas daļas risinājumam. Nav pabeigta telpu iekšējā apdare, ir nepabeigta speciālo durvju loku montāža. Telpas nav sagatavotas atbilstoši rentgenoloģiskās iekārtas montāžai un darbības organizēšanai,” nepilnības uzskaita inspekcijas vadītāja.

Inspekcijas ieskatā nepilnību novēršana varētu prasīt vairākus mēnešus. Slēdziens nosūtīts Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniekiem – pilnsabiedrībai “SBRE”.

Ziņots, ka slimnīcas jaunā korpusa nodošana ekspluatācijā bija plānota jau pērnā gada 17.oktobrī, un par katru kavēšanās dienu būvnieki maksā vairāk nekā 3000 eiro lielu soda naudu.

No visām pārējām atbildīgajām valsts un pašvaldības iestādēm būvnieki saskaņojumu jau saņēmuši, un Veselības inspekcijas pozitīvs atzinums ir pēdējais elements, lai ēku drīkstētu nodot lietošanai.

3 komentāri
Dace
šitos būvnieki ir "aizmirsuši "
pa šmigu
Nu i kruti veselības inspektori! Tur tak dakteri strādā tai inspekcijā nevis būvnieki - kā viņi zina, kā jānovieto radiatori!!!!! Ņeužeļi prot tehniskos rasējumus lasīt!
Koko
Tā kā dzīvoju netālu, tad nekas nepārsteidz. Kur apkārtējās ielās noliek savus auto, tur paliek daudzviet netīrība, visu izmētā, brauc uz zāles utt. Un kas tad tur var būt iekšā?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti