Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai trūkstošo naudu varētu meklēt neizmantotajos ES fondos

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai trūkstošos 29 miljonus eiro varētu atrast neizmantotajos Eiropas Savienības fondos, to otrdien, 13.augustā, pēc valdības sēdes pieļāva premjers Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības”.

Veselības ministrija otrdien informēja Ministru kabinetu par slimnīcas jaunā korpusa būvniecības otrās kārtas izmaksu pieaugumu, spriežot arī par iespējamajiem risinājumiem.

Krišjānis Kariņš: Par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību Zane Mače

  Pēc valdības sēdes Kariņš sacīja, ka šajā jautājumā nekādi lēmumi nav pieņemti un vēl tiks spriests par iespējamajiem scenārijiem.

  Kariņš norādīja, ka ir “jāizvērtē, vai tas sadārdzinājums ir, vai nav attaisnojams, ja tas projekts iet uz priekšu, un no kurienes šādus līdzekļus ņemt”.

  “Tās grūtības un tas izaicinājums ir tas, ka ļoti daudzi lielie projekti, kas valstī iesākās pirms 6, 7, 8 gadiem, aizvien nav nonākuši līdz gatavai tāmei un projektam. Un mums ir jāatrisina tas, kāpēc viss paiet tik ilgi plānošanā, jo tad, kad reiz ir noslēgts līgums ar būvnieku, tad šī cena jau nevarētu mainīties bez noteiktām sankcijām,” sacīja Kariņš.

  “Šobrīd vēl nekas nav pielemts par uzsākšanu vai par konkrēto tēmu, bet tikai izstāstīts, un mums veidojas tāda sapratne, ka tā iecere, kas bijusi, ja mēs tagad uzsākam, būs dārgāka. Ja tā būs dārgāk, tad ir jautājums, no kurienes varētu atrast avotus,” norādīja Kariņš.

  Viņš skaidroja, ka finansējuma avoti būtu pieejami struktūrfondos, bet jāvienojas, ka šos fondus izmanto šādā veidā.

  KONTEKSTS:

  Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā A korpusa otrās kārtas projekts patlaban "iepauzēts", kamēr nav lielākas skaidrības par projekta finansiālo situāciju.

  A korpusa būvniecībai sākotnēji bija nepieciešams kopumā aptuveni 91 miljons eiro, tajā skaitā 64 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, 22 miljoni eiro no valsts budžeta un 4,5 miljoni eiro no slimnīcas finanšu līdzekļiem. A korpusa otrās kārtas būvniecības izmaksas gan provizoriski pieaugušas par trešdaļu jeb 30,684 miljoniem eiro.

  Saskaņā ar  slimnīcas aprēķiniem, projektam nepieciešami papildu 29,1 miljons eiro, kas ir par 1,6 miljoniem mazāk nekā sākotnēji lēsts, kas saistīts ar noslēgto līgumu ietaupījumu.

  Sākotnēji projektā tika ielikts minimums, tomēr tagad tajā ieliktas reālās slimnīcas vajadzības. 

  Gadījumā, ja netiks atrasts papildu finansējums, būs jāpārstrādā viss projekts, lai iekļautos summā, kas pieejama.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti