"Ir iepaticies, ka izveidojies tāds kā mākslas pagalmiņš, ko mēs domājam apgūt un iedzīvināt, lai audzēkņiem būtu interesanti izvietot audzēkņu darbus. Iepretim ir arī bērnu mākslas skola, esam visi te vienuviet, vairāk nekā 500 audzēkņu kopā ar vidusskolu un visām mākslas programmām,"
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mācību pārzine mākslā Ilze Cēbere Latvijas Radio stāstīja par skolas jauno veidolu, kas maina tās ikdienu un iespējas. Jaunajā skolas korpusā šobrīd izvietota foto dizaina nodaļa, bibliotēka un izstāžu zāle.
Bibliotekāre Ksenija Siliņa stāstīja, ka galvenais izaicinājums bijis pārcelt bibliotēku uz jaunajām telpām. Bibliotēkā pieejama jaunākā periodika mākslā, arhitektūrā un citās jomās, arī jaunākās izdotās grāmatas. Grāmatas izvietotas tādos kā tornīšos.
"Šajos tornīšos audzēkņiem ir ērtāk orientēties. Ja ir māksla, tad ir klāt pielikta glezniecība, gleznotāji utt. Tie ir brīvas pieejas plaukti, lai var aplūkot katru grāmatu. Ir izveidota arī mājaslapa, kur audzēkņi un darbinieki var redzēt visas šīs sadaļas; ja parādās kāda jauna grāmata, uzreiz ievietoju aprakstu, lai nav jāmeklē ārpus skolas, bet viss ir ērti pieejams mājaslapā," par jaunajām iespējām stāstīja struktūrvienības vadītāja Dace Rozenbaha.
Jaunos un veco skolas korpusu savieno stiklots tunelis. Skola ieguvusi arī jaunu izstāžu zāli, kas ļaus dažādos veidos eksponēt darbus. Šobrīd tur top pedagogu darbu izstāde, ko atklās 19. janvārī.
"Šī ir izstāžu zāle mūsu skolai, tāda mums pirms tam nav bijusi. Ir interesants griestu risinājums, kur var iekarināt darbus, arī modulāras sienas, kuras var mainīt, izvietot tā, kā nepieciešamas izveidot izstādi vai izvietot mākslas darbus," sacīja Rozenbaha.
Projekta būvniecības darbus veica Liepājas uzņēmums "UPTK". Uzņēmuma vadītājs Zigurds Kirhners atklāja, ja projekts ir bijis izaicinājumiem pilns, bijušas gan papildu izmaksas, gan meklēti jauni risinājumi, kā savienot ēkas.
"Projekts ir gan interesants, gan sarežģīts, jo sarežģītība ir tāda, ka esam iegājuši zem gruntsūdens līmeņa, mēs bloķējamies ar blakus esošo ēku, kur bija sarežģījumi pamata izbūvē, ierobežots būvlaukums – ielas no abām pusēm, bija izaicinājums to uzbūvēt.
Projekts ir interesants arī ar to, ka bija materiāli un tehnoloģijas, ar kuriem saskārāmies pirmo reizi – fasāde ar rūsējošu metālu," sacīja Kirhners.
Jaunos un veco skolas korpusu savieno stiklots tunelis, no tā var vērot gan Čakstes laukumu, gan skolas pagalmu. Jau būvniecības 1. kārtā jaunu mājvietu rada Metāla izstrādājumu dizaina nodaļai, tās vadītājs Andris Garokalns uzsvēra, ka jaunā skolas dod priekšrocības izglītības procesā.
"Fiziskā vide ietekmē tomēr darba procesu un darba organizēšanu, tā kā mums darbnīcas ir cokola stāvā, turpat ir koks, metāls, var aiziet līdz keramikai utt. Komunikācija starp pedagogiem, audzēkņu konsultācijas ar pedagogiem notiek daudz efektīvāk," teica Garokalns.
Alejas ielas jaunbūves 1. un 2. kārtas projekta autors ir arhitekts Andris Kokins ("Baltex Group").
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas projekta 1. kārta konkursa "Latvijas Būvniecības Gada balva 2020" saņēma 1. vietu nominācijā "Jauna sabiedriskā ēka."
Abu projektu īstenošanu atbalstījusi Kultūras ministrija, veidojot profesionālās izglītības kompetences centru; kopējās izmaksas ir aptuveni 4 miljoni eiro.